26. augusta 2007

Výsledky víkendových zápasov futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 7. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy: SOBOTA: MFK Ružomberok - AS Trenčín 4:1 (0:0) Góly: 53. Siva, 65. M. ...

BRATISLAVA 26. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových zápasov 7. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy:

SOBOTA:
MFK Ružomberok - AS Trenčín 4:1 (0:0)
Góly: 53. Siva, 65. M. Bakoš, 75. Pilár, 82. P. Maslo - 87. Hlohovský, ŽK: 55. Macko, 58. Kucka - 33. Minarčík, 39. Csaba Horváth, rozhodovali: Šuniar - Csabay, Jankovič, 3325 divákov
Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Novotný, J. Maslo, Jurč - Zošák, Macko (81. P. Maslo), Kucka, Pilár - M. Bakoš (85. Králik), Kukoľ (77. R. Tomko)
Trenčín: Hodál - Čögley, Csaba Horváth, Mičenec, Minarčík (70. Szkukalek) - Jašurek, Godál, Kleščík, Kamenský (55. Gergel) - Hlohovský, Doubek (68. Marček)
Od začiatku bolo zrejmé, že Trenčania prišli pod Čebrať so smelými plánmi. Už vo 4. min Jašurek vyslal nebezpečnú strelu z 20 metrov, no s brankárom Hajdúchom "hrala" žrď. Domáci sa potom presunuli na polovicu súpera a prišli aj ich šance. Najskôr Novotný hlavou preloboval bránku, krátko na to Mackova prízemná strela letela tesne vedľa žrde. Potom prišli chvíle Trenčína. V 25. min našiel Čögleyov center Hlohovského, s jeho pokusom si však Hajdúch poradil. Ten istý hráč bol aj na konci akcie o dve minúty neskôr, ružomberský gólman stihol loptu zblokovať nohami. Záver prvého dejstva bol v znamení ofenzívnej snahy Liptákov. Pilár a po ňom dva razy Kukoľ v dobrých pozíciách mierili nepresne a Jurčovu strelu zastavila pravá žrď. Tlak domácich pokračoval aj po prestávke a v 53. min ho zefektívnili už gólovo. Macko z hĺbky poľa nádherne naservíroval Sivovi, ktorý nedal Hodálovi šancu - 1:0. Pre ružomberského obrancu to bol prvý presný zásah v sezóne. Gól dodal Ružomberčanom ešte väčšiu chuť a hostia museli čeliť ich neustálym ofenzívnym aktivitám. V 65. min trenčianske hradby povolili druhýkrát - Zošák spätnou prihrávkou ponúkol šancu Bakošovi, ktorý z prvej rozvlnil sieť - 2:0. Potom sa Trenčania predsa len prebudili. V 73. min Godál prihral Hlohovskému, ale Hajdúch bleskovou reakciou zabránil istému gólu. Nedáš - dostaneš opäť raz platilo o dve minúty na to. Macko znova preukázal cit pre presnú prihrávku, ktorú na tretí gól "Ruže" premenil v 75. min Pilár. Gólostroj domácich pokračoval. V 82. min sa do streleckej listiny zapísal striedajúci P. Maslo, ktorý bol na ihrisku dovtedy len necelú minútu. Čestný úspech Trenčína zaznamenal tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času jeho najlepší hráč v tomto zápase Hlohovský.
Hlasy:
Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "Bolo to o premieňaní šancí. V prvom polčase mal príležitosti súper, rovnako tak aj my. Po prestávke sme začali lepšie kombinovať, teda hrať to, čo nám najviac vyhovuje. Po prvom góle Trenčín ešte s nami chvíľu držal krok, po druhom sme už na ihrisku jasne dominovali. Teší ma, že naše góly prišli po krídelných akciách. V druhom polčase sme zahrali veľmi dobre, jednotlivcov by som nechválil, z našej strany to bol predovšetkým kolektívny výkon."
Rob McDonald (tréner Trenčína): "V prvom polčase išlo o vyrovnanú partiu, škoda dvoch nevyužitých šancí Hlohovského. Po prvom inkasovanom góle sa naša koncepcia úplne rozsypala. Opäť sme dostávali góly po hrubých chybách v obrane. Na skvalitnení defenzívy musíme ďalej trpezlivo pracovať."

MFK Košice - Slovan Bratislava 3:0 (1:0)
Góly: 29. Ján Novák, 75. Kolbas, 90.+ Bjedov, ŽK: 53. Kišš - 52. Dobrotka, 85. Hanek, rozhodovali: Hracho - Slyško, Mikulaj, 5277 divákov
Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, Školník, Roman Šimko - J. Majoroš (46. Cicman), Pavol Majerník, N. Matič - Kolbas, Pavol Jurčo (66. Bjedov), Ján Novák (80. Milinkovič)
Slovan Bratislava: J. Mucha st. - Kosmeľ, Dobrotka, Hanek, O. Szabó - Slovák, P. Sedlák, Chlebek (78. Sylvestr), Breznaník - Ľ. Meszároš (57. Masaryk), Ibragimov
Stretnutiu v Čermeli veľmi pomohol gól Nováka v 29. min, dovtedy sa na ihrisku odohrávala skôr taktická partia medzi šestnástkami. Za zmienku stojí iba priamy kop slovanistu Dobrotku z 30 metrov, ktorý prevetral rukavice brankára Putnockého. V 29. min sa po hlavičke Jurča Hanek pošmykol, Novák sa dostal do brejku, na hranici šestnástky si loptu zasekol a technickou strelou obstrelil brankára Muchu - 1:0. V 40. min mohol Majoroš z voleja zvýšiť na 2:0, ale z 11 metrov prestrelil bránku hostí. Hneď z protiútoku Meszároš v dobrej pozícii mieril vedľa. Po zmene strán sa hral futbal výbornej úrovne, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú a obaja brankári boli v plnej permanencii. Viac práce mal domáci Putnocký, postupne sa vyznamenal po strelách Meszároša z hranice šestnástky, Chlebekovej bombe zdiaľky i Masarykovej strele z uhla. Naopak Mucha ukázal svoje majstrovstvo po voleji Kolbasa. Tento košický útočník mal aj ďalšie dve šance, ale Novákov center nezúžitkoval a ďalším pokusom mieril nad. Do tretice mu to však vyšlo, keď z priameho kopu z 25 metrov trafil krásne k žrdi. Slovan v ďalšom priebehu zápasu stavil všetko na útok, ale Košičania umnou hrou už nepripustili žiadnu drámu. Naopak v nadstavenom čase po priamom kope sa v šestnástke dostal k lopte Bjedov a krásnou strelou spečatil zaslúžené víťazstvo domácich.
Hlasy:
Ján Kozák (tréner MFK Košice): "Veľmi nám pomohol prvý gól, Novák to urobil výborne. Potom sme hrali to, čo sme chceli. Úvodných dvadsať minút prvého polčasu sme hrali zle, hostia sa vedeli presadiť jeden na jedného, my sme zle dostupovali. Naša hra sa zlepšila po prestriedaní a príchode Bjedova, ktorý podržal loptu a odľahčil defenzívu. Po veľmi peknom priamom kope Kolbasa sme už víťazstvo ukočírovali. Prehra je pre Slovan krutá."
Boris Kitka (tréner Slovana Bratislava): "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Pre moje mužstvo to bola veľmi krutá prehra. Košičania štyrikrát vystrelili a dali tri góly. Futbal nám v týchto posledných zápasoch dáva lekciu. Určite ma táto prehra nezlomí, lebo kto nevidel stretnutie, neuverí."

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:3 (0:2)
Góly: 77. Semeník - 6. a 58. Lietava, 30. Breška, ŽK: 22. Marek Seman, 90. Herda - 30. Pečalka, rozhodovali: Tomčík - Kubica, Kubačka, 3421 divákov
Banská Bystrica: Boroš - Palic, Saláta, Kotrys, Herda - Strnad - Pečovský, Marek Seman (46. Peter Ďurica), Kulík, Hučko (46. Vukovič) - Tomaček (75. Semeník)
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Pečalka, Leitner - Devátý (83. Belák), Zd. Štrba, Jež, Vladavič (62. Ančic) - Lietava (72. Štyvar), Breška
Dukla nastúpila do zápasu s úradujúcim majstrom ustráchane s jedným útočníkom na hrote a nepúšťala sa do útočnej aktivity. Hostia vyťažili hneď z úvodnej šance gól, keď center Brešku z ľavej strany premenil hlavou Lietava. Loptu umiestnil do rohu Borošovej bránky - 0:1. Domáci sa z inkasovaného gólu akoby nevedeli spamätať, v ofenzíve nepredviedli nič nápadité. Žilinčania boli pri chuti, v 32. min sa predrali dopredu opäť po ľavej strane. Vladavič našiel Brešku, no ten sa zoči-voči Borošovi nepresadil. V 40. min však hosťom vyšiel brejk, center zo stredu ihriska našiel Brešku, Dukle nevyšla ofsajdová pasca a útočník Žiliny svoje sólo pretavil do gólovej podoby. Do druhého polčasu nastúpila Dukla s ofenzívnejším poňatím, k Tomačekovi pribudol Vukovič, no útočná snaha trvala iba desať minút. Žilina sa postupne dostala do prvopolčasového tempa a v 58. min predviedla peknú kombináciu po osi Devátý - Leitner - Lietava. Tretí úder zasadili exbystričania, keď Leitner ideálne poslal na hranici veľkého vápna loptu Lietavovi a ten úplne voľný nedal Borošovi žiadnu šancu - 0:3. Žilinčania boli aj naďalej pri chuti, zdiaľky sa pokúšal prekonať domáceho gólmana Štrba, šance mal aj striedajúci Štyvar, no Dukla tlaku hostí odolávala. Až po tom, čo Tomačeka nahradil Semeník, sa predsa len ujala prvá nebezpečnejšia šanca Dukly - po ľavej strane unikol Vukovič, ideálne prihral do päťky Semeníkovi a ten zblízka prekonal Kuciaka - 1:3. Domácich gól povzbudil, na chvíľu zatlačili Žilinu. V 81. min po rohu Herdu pálil Strnad do žrde. V samom závere si však Žilinčania už víťazstvo zobrať nedali a kontrolovali dvojgólové vedenie.
Hlasy:
Rudolf Rehák (tréner Banskej Bystrice): "Zápas sme začali s prílišným rešpektom, z toho rezultoval úvodný rýchly gól súpera. Nevedeli sme sa z toho dostať celý prvý polčas. Boli sme kŕčovití, bez pohybu a mali sme voči útočníkom veľky rešpekt. Nevyhrávali sme osobné súboje, pri lopte sme boli neskoro, hrali sme mäkko a benevolentne. Dnešný zápas bol o kvalite a tá bola na strane Žiliny."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Môžem byť s dnešným výkonom spokojný, aj keď by sme mohli nájsť určité chybičky. Vyhrali sme zaslúžene a konečne sme po dlhšom čase dali aj nejaké góly. Verím tomu, že opäť nabehneme na víťaznú nôtu a víťazstvo z Banskej Bystrice musíme potvrdiť aj doma proti Sencu. Verím, že ľuďom budeme znova ukazovať útočný futbal ako v minulej sezóne."

Spartak Trnava - ZTS Dubnica 1:1 (1:0)
Góly: 9. P. Ďuriš - 65. Seye, ŽK: 45. Cíferský, 70. Kopúnek, 86. Barčík - 80. Kiška, 86. L. Zápotoka, 89. Pleva, rozhodovali: Smolák - Mókoš, Košecký, 8856 divákov
Trnava: Kamesch - Pončák, Kopúnek, Poljovka, Cíferský (46. Ľ. Hanzel) - P. Ďuriš, Barčík, Kopačka, Hruška - Bernáth, Kožuch (68. M. Tomčák)
Dubnica: D. Perniš - Pleva, Nosek, Adámik, M. Ondráš - Obert (87. Harvilko), J. Zápotoka (60. L. Zápotoka), Držík, Lendvay (46. Kiška) - Seye, Grendel
Úvod zápasu patril tradične tlaku Spartaka, ktorý svoju prevahu korunoval už v 9. min vedúcim gólom. Po vhadzovaní lopty Barčíkom voľný Bernáth centrom našiel v šestnástke Ďuriša, ktorý bez prípravy vymietol v pravom hornom rohu pavučinu Pernišovej bránky - 1:0. Po góle sa hostia akoby prebrali z útlmu, hra sa mierne vyrovnala a v 10. min z rýchleho protiútoku legionár zo Senegalu Seye zbehol za trnavskú obranu, ale jeho strela bez razancie nemala účinok. V 19. min po rohovom kope mohli hostia od Váhu vyrovnať, keď Plevovu delovku dobre postavený Hruška vyhlavičkoval z bránkovej čiary. V 23. min "červeno-čierni" po centri Barčíka a dobre mierenej lopte z hlavičky Kožucha stroskotali na spojnici Pernišovej bránky. V tej istej minúte ešte Bernáth zahodil tutovku. V 26. min na prízemný center Grendela nedosiahol v páde Seye. O dve minúty z rohového kopu Barčík načasoval loptu na hlavičku Kožucha a Perniš reflexívne chytil. V 35. min Bernáth v skrumáži vystrelil, ale loptu opäť zastavilo brvno. Po obrátke domáci pokračovali v tlaku, v 54. min Bernáth sa prekľučkoval cez dvoch hráčov, Adámikovi nasadil "jasličky" a sám zoči-voči Pernišovi jeho strela obtrela brvno. V 61. min snaživí hostia vystrčili rožky, keď Kiška prudko z 10 metrov vypálil, Kameschovi lopta vypadla a kotúľala sa do bránky, ale dobiehajúci Poljovka zažehnal nebezpečenstvo. V 65. min Dubničania korunovali svoje snaženie, keď po chybe obrany Spartaka využil Seye nepozornosť domácich a zblízka prekonal Kamescha - 1:1. Festival nepremenených šancí Trnavy pokračoval, keď Kopúnek raz a Ďuriš dvakrát, a potom aj Bernáth v koncovke zlyhali. Napokon v mohutnom tlaku Dubničania remízu ubránili.
Hlasy:
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Videli sme skutočne kvalitný futbal. Hralo sa hore-dolu, bohužiaľ pre nás s nešťastným koncom. Z vypracovaných šancí sme nedosiahli víťazný gól. Dubnica na druhej strane zahrala veľmi dobre. Hostia boli pohybliví, aktívni. Musím konštatovať, že to bola napokon spravodlivá remíza. Škoda, že pred takou fantastickou kulisou sme nepotvrdili dobré výsledky zvonku."
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Videli sme výborné stretnutie. Osobne ho považujem za jedno z najlepších, aké som v našej lige videl. Do Trnavy sme cestovali s cieľom uhrať čo najlepší výsledok, prízvukoval som chlapcom, že nebude stačiť stopercentný výkon, ale 150-percentný a musia ísť so silami až na dno svojích možností, čo aj potvrdili. V druhom polčase sa šance striedali na jednej aj druhej strane. Už dlho som nevidel Trnavu tak dobre hrať, mali sme aj šťastie, brankár Perniš vychytal cenný bod."

NEDEĽA:
FC Nitra - Artmedia Bratislava 1:0 (0:0)
Gól: 85. Janíček, ŽK: 27. A. Hesek, 37. Erik Hrnčár, 57. Grajciar, 73. Gruber - 2. Čišovský, 36. Guédé, 87. J. Kozák ml., ČK: 89. J. Kozák ml. (Artmedia) po druhej ŽK, rozhodovali: Olšiak - Balko, D. Hrčka, 5689 divákov
Nitra: Senecký - Erik Hrnčár (90.+ Čeman), Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Gruber, Šimončič, Machovec (54. M. Farkaš) - Vrána, A. Hesek (80. Babic)
Artmedia: Hýll - Čišovský, Dosoudil, Pavol Farkaš, Burák - Fodrek, Guédé, J. Kozák ml., M. Ďurica (61. Pavol Ďurica), Obžera (83. Piroška) - Halenár (74. V. Gajdoš)
Úvod nedeľňajšieho šlágra Corgoň ligy, v ktorom nastúpil pred 7. kolom aktuálny líder proti druhému tímu tabuľky, patril domácim hráčom. V 7. min sa po centri Grajciara dostal do šance Vrána, o minútu boli strelecky neúspešní Grajciar a Janíček. Po desaťminútovom tlaku Nitry sa hra vyrovnala a lopta sa pohybovala medzi šestnástkami. V 35. min sa dostal k streľbe obranca Erik Hrnčár a len tesne minul horný roh Hýllovej bránky. Krátko nato sa predviedli aj hostia, no hlavičky Čišovského a Halenára po Kozákových prihrávkach boli neškodné. V závere I. polčasu ešte vyskúšal postreh brankára Petržalky peknou hlavičkou Janíček.
Po prestávke Nitrania zatlačili Artmediu na vlastnú polovicu, z čoho rezultovalo niekoľko nebezpečných situácií, avšak Hesek, Šimončič, Grajciar a dvakrát Michal Farkaš neboli úspešní. V 76. min už domáci priaznivci kričali gól, no Šimončičova bomba minula bránku Petržalky. O všetkom rozhodol päť minút pred koncom duelu český legionár Tomáš Janíček, keď po Hrnčárovom centri z trestného kopu hlavou poslal loptu za Hýllov chrbát. Nitra tak ani po siedmich kolách nepozná premožiteľa a naďalej tróni na 1. mieste tabuľky. Petržalka klesla po jednogólovej prehre na 3. priečku za Žilinu.
Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Nitry): "Prirodzene musím hodnotiť zápas pozitívne. Hrali sme útočne a dostatočne agresívne. V prvej polovici hrala Petržalka dobre v obrane, no potom sme zvýšili agresivitu v útoku, dali sme gól zo štandardnej situácie a napokon zvíťazili."
Vladimír Weiss (tréner Artmedie): "Nitra vyhrala zaslúžene, pretože bola agresívnejšia, hrala s väčším pohybom a išla za víťazstvom. My sme boli slabší v pohybe, a preto sme prehrali."