03. marca 2007

Výsledky zápasov play off hokejovej Slovnaft extraligy

Súhrn výsledkov sobotňajších štvrtých stretnutí štvrťfinále play off hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07: HK 36 Skalica - HC Košice 4:5 po sam. nájazdoch (1:2, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1) - ...

BRATISLAVA 3. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších štvrtých stretnutí štvrťfinále play off hokejovej Slovnaft extraligy 2006/07:

HK 36 Skalica - HC Košice 4:5 po sam. nájazdoch (1:2, 1:2, 2:0 - 0:0, 0:1) - stav série 1:3
Góly: 18. M. Horský (V. Vlk), 31. Hrnčirík (Zajac, Vaško), 49. F. Novák (V. Vlk), 53. M. Ivičič (T. Višňovský, D. Pašek) - 4. S. Gron (Lipiansky), 6. Pleva (Javín, Juraj Faith), 27. Pleva (P. Bartoš, Juraj Faith), 40. Kontšek (Kledrowetz, S. Gron), rozhodujúci sam. nájazd premenil Juraj Faith
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc - J. Tvrdoň, Horínek, 3700 divákov
Samostatné nájazdy: Juraj Faith 0:1, K. Sloboda 0:1, Dravecký 0:2, Kocák 0:2, Pleva 0:2, M. Ivičič 0:2, Jenčík 0:2, T. Višňovský 0:2
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, V. Vlk, M. Zajac, Škápik - T. Višňovský, D. Pašek, Šátek - Kocák, R. Školiak, Malík - F. Novák, Hollý, M. Horský - Hrnčirík, Mikušovič, Vaško
Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, Šterbák, Javín - S. Gron, Lipiansky, Kontšek - Rudolf Huna, Kmiť, Dravecký - Juraj Faith, Pleva, P. Bartoš - Jenčík, M. Lukáč, Šimurda
V Skalici bol opäť plný dom, 3600 divákov videlo strhujúce repete piatkového zápasu. Skaličania sa chytili šance, ale tento raz im Košičania vrátili požičané a v samostatných nájazdoch triumfovali oni. V domácej bránke nastúpil Peter Hamerlík, ktorý si už v 9. sekunde prvýkrát siahol na puk po strele Lipianskeho. Rýchla lapačka skalického gólmana zasahovala úspešne v 4. min proti Šimurdovej strele, ale o pár sekúnd nato už na Gronov dobre mierený pokus švihom nestačil - 0:1. Hostia svoje vedenie potvrdili o dve minúty, keď po peknej kombinačnej akcii v 6. min Pleva príklepom z otočky zvýšil na 0:2. V druhom dejstve mali Košice viac z hry a domácich príliš do hry nepúšťali. Dôkladne si pokrývali najmä najproduktívnejších Záhorákov Školiaka, Višnovského a Kocáka. Skalica v 10. min nevyužila vyše minútovú presilovku piatich proti trom. Strela K. Slobodu skončila na Lipovskom. V 16. min mal dôležitý gól na hokejke F. Novák, keď mu nahral Horský, ale jeho strelu z kruhov Lipovský zlikvidoval. V 18. min sa nepresadil Školiak a aktívne hrajúci Skaličania korunovali svoje enormné nasadenie gólom, keď Horský bekhendom spomedzi kruhov znížil na 1:2. Skalické tribúny sa dostali do varu a druhé dejstvo prinieslo oveľa vyrovnanejší hokej, hralo sa zo strany na stranu. Rovnako ako v prvej časti domáci dali jeden gól a hostia dva. V 27. min nikým neatakovaný Pleva bez problémov zasunul pri ľavej žŕdke puk do skalickej bránky - 1:3. V 29. min trafil Dravecký ľavú žŕdku domácej svätyne. V 31. min vrátil "zeleno-čiernych" do hry Hrnčirík, ktorý strelou do horného rohu zužitkoval prihrávku Zajaca a Vaška. V 36. min Hamerlík vychytal našliapnutého Faitha, ktorý ho na dvakrát neprekonal. V 38. min zobral zodpovednosť do rúk kapitán T. Višňovský, ale Lipovský svoje mužstvo podržal. V 40. min na 4:2 pre Košice zvýšil skúsený Kontšek.. Tretia tretina zniesla najprísnejšie hokejové kritériá. Góly dávali už len domáci. V 45. min však výrazne svoj tím podržal Hamerlík, ktorý zneškodnil nariadené trestné strieľanie Šimurdu za hákovanie Hrnčiríka. V 49. min strelu Vlka vyrazil gólman s prezývkou "Lipka", ale následne z otočky po ľade zasunul Filip Novák a Skalica skorigovala stav - 3:4. Vysoké tempo hry gradovalo až do záveru stretnutia a ošiaľ na skalickom štadióne nastal, keď M. Ivičič v hre štyroch proti štyrom príklepom usmernil puk do šibenice košickej bránky. Výborné hokejové divadlo prinieslo aj predĺženie, kde v 61. min Kocáka vysunul ideálne R. Školiak, skalický útočník sa rútil plnou rýchlosťou, ale stroskotal na dobre stojacom Lipovskom. Blízko ku gólu mal Šille, ktorého šanca opäť skončila na vyrážačke skalického odchovanca v bránke hostí. Po predĺžení nasledovali samostatné nájazdy, ktoré otvorili hostia. Proti Hamerlíkovi bol úspešný Faith hneď v prvom pokuse, obranca Sloboda následne Lipovského neprekabátil. V druhej sérii útočník Dravecký rozhodol o víťazstve hostí 5:4 a súčasne o stave série 3:1 pre Košice, ktoré tak budú mať doma v Steel Arene mečbal.
Hlasy:
Pavol Pazourek (asistent trénera Skalice): "Bol to z oboch strán vynikajúci zápas. Košice mali prvé dve tretiny navrch, tretia bola z našej strany výborná. V predĺžení sme mali bližšie ku gólu, Šille tam mal vyloženú tutovku. Nájazdy sú o šťastí, tam je veľký psychický tlak na hráčov. Možno ešte väčšie bremeno leží na v nich na domácich, lebo cítia podporu celého štadiónu, a o to sa s tým ťažšie vyrovnávajú."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Odohrali sme opäť veľmi dobré stretnutie, najmä z pohľadu útoku. Podobným spôsobom sa prezentovala aj Skalica. Viedli sme už 2:0 a 4:2, no domáci húževnatosťou vyrovnali stav. Je to pre mňa veľmi prekvapujúce, ako sa v Skalici koncepčne pracuje s mladými hráčmi. Disponujú neustálou aktivitou a to je pre hokej potešiteľné. Vedeli sme, že zápasy tu budú náročné, pretože v Skalici sa veľmi ťažko vyhráva. Po chybách v obrane sme inkasovali, v predĺžení veľa šancí na oboch stranách nebolo. Sme veľmi radi, že sme na nájazdy uspeli, pretože v predchádzajúcom dueli doma nám práve trestné strieľania zobrali vietor z plachiet. Zápasy splnili naše očakávania, išli sme sem so zámerom vyhrať jedno alebo obidva súboje."

HK Dynamax-oil Nitra - HKm Zvolen 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série 2:2
Góly: 32. J. Mihálik (Ľ. Kolník), 32. Vozdecký (Kmeč), 38. Kmeč (Vozdecký) - 10. L. Čierny (L. Jurík), 22. Gašpar (Kubenko), 36. J. Čierny (Klouda), rozhodujúci sam. nájazd premenil Krayzel
Vylúčení: 10:13 na 2 min, navyše: Juraj Liška a Švarný (obaja Nitra) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Marušin - Bednár, Orolin, 5000 divákov
Samostatné nájazdy: Cibuľa 0:0, Raček 1:0, F. Turek 1:0, M. Štefanka 1:0, J. Čierny 1:0, Ľ. Kolník 1:0, J. Kopecký 1:0, Kmeč 1:0, Klouda 1:1, Vozdecký 1:1, M. Chrenko 1:1, F. Turek 1:1, Švarný 1:1, Krayzel 1:2
Nitra: Konrád - J. Kováčik, Topoli, Suur, Švarný, Petrina, Juraj Liška - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - G. Saliji, Pavličko, S. Saliji - Raček, M. Slovák, M. Chrenko - od 40. min Bališ
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Cebák, Kumstát - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, J. Čierny - Kubenko, Gašpar, T. Škvaridlo - Paciga, L. Jurík, Chovan
Od úvodného buly predvádzali oba tímy pred zaplnenou Nitra arénou rýchly a bojovný hokej. Vedenia sa ujali hostia v 10. min, keď pri hre štyroch proti štyrom sa hneď po vhadzovaní dostal puk k voľnému Ladislavovi Čiernemu a jeho strela pomedzi viacerých hráčov skončila v nitrianskej bráne. Hneď v úvode druhej časti hry šli hráči Zvolena do dvojgólového vedenia, keď Gašparom vystrelený puk prepadol Konrádovi za bránkovú čiaru. Nitranom však v polovici stretnutia stačilo iba 12 sekúnd na vyrovnanie, keď Mihálik a Vozdecký dvoma navlas rovnakými dorážkami upravili na 2:2. V 35. min hostia opäť viedli, keď po prihrávke Kloudu prekonal nitrianskeho brankára Jozef Čierny. O dve minúty však najproduktívnejší domáci hráč Kmeč vyrovnal podľa rovnakej šablóny, keď zužitkoval prihrávku Vozdeckého spoza bránky. Tretia tretina sa niesla v znamení enormnej snahy Nitry skórovať a dosiahnuť tak dôležité víťazstvo v sérii, z čoho pramenilo množstvo vylúčení. Keďže gól do konca riadneho hracieho času nepadol, pokračovalo sa v predĺžení a už v 58. sekunde mohol zabezpečiť víťazstvo Nitry jej kapitán Štefanka, no osamotený pred bránkou Zvolena trafil iba brankára Šimonoviča. Nerozhodlo sa ani v nadstavenej desaťminútovke, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Po góloch Račeka a Kloudu napokon rozhodol o víťazstve Zvolena v siedmej sérii Krayzel.
Hlasy:
Marcel Ozimák (asistent trénera Nitry): "V prvej tretine bol hokej na oboch stranách opatrný, čo využil Zvolen na strelenie gólu v presilovej hre. Po druhom góle Zvolena sme zvýšili aktivitu a dokázali sa vrátiť do zápasu. V druhej polovici stretnutia sme mali navrch, škoda niekoľkých nevyužitých príležitostí. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť a verím, že to bude ešte dramatické."
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Na rozdiel od včerajška sme dnes začali dobre, potom sme však poľavili v obrane a domáci nás v polovici zápasu potrestali dvoma gólmi. V Nitre sa v búrlivej atmosfére ťažko vyhráva, preto som rád, že sme to dokázali. Nitra má kvalitné mužstvo, a tak ďakujem chlapcom za vyrovnanie zápasovej série."