23. septembra 2006

Výyledky zápasov 12. kola futbalovej ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 12. kola futbalovej Corgoň ligy: Inter Bratislava - ZTS Dubnica 1:1 (0:1) Góly: 50. R. Kunzo - 8. Lendvay, ŽK: 28. Pečalka, 57. Paulík, 89. ...

BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 12. kola futbalovej Corgoň ligy:

Inter Bratislava - ZTS Dubnica 1:1 (0:1)
Góly: 50. R. Kunzo - 8. Lendvay, ŽK: 28. Pečalka, 57. Paulík, 89. R. Urban - 17. M. Filo ml., 28. Jonáš, ČK: 24. M. Filo ml. (Dubnica) po 2. ŽK, rozhodovali: Šipoš - Rendko, E. Cuninka, 1 064 divákov
Inter: Bernady - Petrán (46. Paulík), Peter Majerník, R. Kunzo, Matovič - Musil (82. Kaprálik), Pečalka (82. Bončo), R. Urban - Švancara, Šlahor, Hejčík
Dubnica: Igaz - Pleva, Kopačka, Adámik, Jonáš - Lendvay, Držík, Bruško, Kiška (83. R: Novák), P. Baláž (68. Mar. Adam, 90. Grendel) - M. Filo ml.
Domáci, ktorí sa už deväť zápasov v rade netešili z víťazstva, sa dostali do šoku už v 8. minúte. Po dlhom aute Jonáša si na loptu nabehol voľný Lendvay a pohodlne zblízka polovysokou strelou prekonal prekvapeného Bernadyho. Vyrovnanie mal na svojej hlave už o štyri minúty neskôr Kunzo, ale dobre postavený Držík loptu smerujúcu do ľavej spodnej časti bránky s istotou stlmil a zastavil. Hostia sa po góle nestiahli do obrannej ulity, ale pokračovali v tom, čo im je vlastné - v útočení. Pri atakovaní domácej bránky sa do ďalších dvoch vyložených šancí dostal útočný hrot Dubnice Filo. Práve tento hráč však dostal za predstieranie faulu druhú žltú kartu a následne musel odísť predčasne pod sprchy. V 43. min pri prečíslení domácej obrany mal na kopačke ďalší gól hostí Držík, ale nikým neatakovaný poslal loptu vysoko do oblakov. V závere I. polčasu jeden z mála dobre hrajúcich interistov Pečalka len opečiatkoval ľavú žrď. O vyrovnanie sa postaral päť minút po zmene strán domáci kapitán Kunzo, keď rozvlnil sieť hlavičkou po ôsmom rohovom kope v podaní Urbana. V 80. min Bernady včasným vybehnutím zmaril individuálny prienik Dubničana Kišku. Keďže do konca stretnutia sa už nič vážnejšie na ihrisku neudialo, zápas sa skončil deľbou bodov.
Hlasy po zápase:
Jozef Jurkemik (Inter): "Naša séria nevyhratých zápasov pokračuje. Hráči sa snažili, ale v ich hernom prejave je stále veľký kŕč. Po zmene strán sme síce mali početnú prevahu, ktorú sme mali aj využiť, ale boli sme málo trpezliví. Po vyrovnávajúcom góle prestala fungovať hra po krídlach a s našimi nakopávanými loptami obrana hostí nemala vážnejšie problémy."
Peter Gergely (Dubnica): "Opäť sme doplatili na nevyužité šance. Už v prvej polovici sme mali vyhrávať aspoň o tri góly. Prišlo však prísne vylúčenie, pretože nejaký ten kontakt v súboji na Fila tam predsa len bol. My sme zvyknutí hrávať v oslabení, máme z tým už skúsenosti - je to už naše šieste vylúčenie v tejto sezóne. Preto sme okrem vyrovnávajúceho gólu domácich už nepustili do vážnejších šancí.

FC Nitra - FC Senec 2:0 (1:0)
Gól: 28. Erik Hrnčár, 71. Štajer, ŽK: 42. Pavol Farkaš - 43. Moughfire, 76. Ľ. Michalík, 78. Angelovič, rozhodovali: Valášek - Balko, Medveď, 1265 divákov
Nitra: Senecký - I. Kováč, Čeman, Pavol Farkaš, Ďatko (68. Gunda) - Harmse, M. Farkaš - Erik Hrnčár (78. R. Sloboda), Babic, Štajer - Čižmár (61. Čurgali)
Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Matič, Ľ. Michalík, Pecha (46. V. Rožník) - Papaj (59. Welker), Matej Kováč, Guldan, Moughfire - E. Takáč, Harsányi (46. Djim Ray)
V prvej polhodine stretnutia si obe mužstvá nevypracovali gólovú situáciu, dva strelecké pokusy domáceho Harmseho Perniša neohrozili, ani akcie Senčanov Papaja a Moughfira neboli nebezpečné. Až v 28. min pekne prenikol do pokutového územia Senca Kanaďan Harmse, posunul loptu Hrnčárovi a ten prudkou strelou otvoril skóre. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hra často kúskovala v strede poľa, až tesne pred prestávkou vzrušila divákov príležitosť Takáča, no Senecký oheň uhasil. V úvode druhej časti hry sa v dobrej pozícii ocitol domáci Babic i hosťujúci Djim Ray, obaja však bez gólového efektu. V 71. min Babic posunul loptu Štajerovi a jeho umiestnená strela po zemi skončila v sieti - 2:0. Tento moment definitívne rozhodol o osude stretnutia, pretože ani dve šance Djima Raya zmenu skóre neznamenali.
Ivan Galád (tréner FC Nitra): "Síce sme pre Nitru získali tri body, ale naša hra nebola dobrá. Víťazstvo patrí hráčom, pretože chceli vyhrať a aj sa im to podarilo. Pred duelom sme prvýkrát za môjho pôsobenia boli na predzápasovom sústredení v Mojmírovciach a podľa mňa je to pozitívny krok zo strany vedenia klubu."
Jozef Valovič (tréner FC Senec): "Túžba po víťazstve zo strany domácich bola väčšia ako naša. Výkon z Artmedie sa nám nepodarilo zopakovať. Domáci dali gól Hrnčárom, Takáč šancu nepremenil a od toho sa odvíjal ďalší priebeh zápasu. Potom prišiel druhý gól Nitry a bolo rozhodnuté."

AS Trenčín - Slovan Bratislava 1:2 (0:2)
Góly: 62. Czinege - 26. Polgár, 39. Masaryk, ŽK: 43. Pastva - 13. Masaryk, 76. Poliaček, rozhodovali: Vlk - D. Hrčka, Bacsa, 2486 divákov
Trenčín: Belic - Pastva, Doležaj, Mičenec, Krško - Lešták (46. Baranyai), Kubica, Czinege, Kasálek (78. Kovalík) - Štyvar, Brezík (56. Obal)
Slovan: Kiss - Struhár (51. Poliaček), Hanek, Polgár, Mojský - Kosmeľ, Kubala, Chlebek (53. Kausich), P. Sedlák - Masaryk, Slovák (83. Ševela)
Mužstvá začali opatrne a pred súperovho brankára sa dostávali iba sporadicky. V 11. min sa na ľavej strane uvoľnil Štyvar, no v dobrej pozícii zvolil nepresnú prihrávku na lepšie postaveného Brezíka. Oba tímy predvádzali prvoligovú futbalovú nudu, keď Trenčín dokázal Kissa ohroziť len z priamych kopov a Slovan sa až príliš spoliehal na dobre prikrytého Slováka. V 26. min si však na Kubalov presný roh do päťky naskočil Polgár a nikým nekrytý poslal hostí do vedenia. Na opačnej strane prišiel opäť iba ďalekonosný strelecký pokus Štyvara, ten však nechal vyniknúť hosťujúceho brankára. Ešte pred odchodom do kabín vyťažil Slovan z minima maximum a po ďalšom rohu zvýšil Masaryk na 2:0. Trenčín sa skúšal vrátiť do zápasu, ale od futbalistov spod hradu Matúša Čáka sa odklonila aj šťastena. Striedajúci Kausich takmer prekonal vlastného brankára Kissa, ale ten jeho zrazenú loptu bravúrne vyrazil. Na opačnej strane pohrozil po peknej individuálnej akcii Sedlák. Domáci sa dočkali po hodine hry, keď spoza šestnástky znížil Czinege na 1:2. Vyrovnať mohol v 73. min Doležaj, ale jeho hlavička mierila iba do náručia hosťujúceho gólmana. Platonická prevaha Trenčína už k vyrovnaniu neviedla. Naopak, skórovať mohol na druhej strane slovanista Sedlák.
Karol Marko (tréner Trenčína): "Vedeli sme o sile Slovana, ktorého kvalita nezodpovedá jeho postaveniu v tabuľke. Najväčšiou silou súpera sú štandardné situácie, čo sa potvrdilo. Slovan bránil, ale vo veľkom futbale nepotrebujete mať gólové príležitosti - rozhodujú štandardky. Aj toto ukazuje, že zo Slovana rastie kvalitné mužstvo. Rozhodla aj kvalita hráčskych kádrov."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Na súpera sme sa veľmi dobre pripravili, vedeli sme, čo chceme hrať a duel sme mali pod kontrolou. Zmena nastala, keď sa naši dvaja hráči zranili, a tri-štyri minuty sme museli hrať bez nich. Po ďalšom zranení sme dokonca inkasovali. Vyhrali sme však zaslúžene."

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 4:0 (3:0)
Góly: 11. A. Nemec, 20. Devátý, 45.+ Porázik, 89. Belák, ŽK: 55. M. Ďuriš (B. Bystrica), rozhodovali: Hracho - Csabay, Sluk, 6069 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner (32. Hubočan) - Devátý, Zd. Štrba, Vršič (80. Tesák), Jež - Porázik, A. Nemec (71. Belák)
B. Bystrica: R. Zajac (89. Ďurčo) - Peter Farkaš, Velický, Jarabica (32. Medveď), Libič - Pečovský, Wozniak, M. Ďuriš (53. M. Pančík), Páleník - Bažík - Lietava
V ďalšom stredoslovenskom derby sa Žilina opať pred šesťtisícovou návštevou postarala divákom o pekný futbalový večer. V 10. min hlavičkoval po rohu Vršiča v dobrej pozícii Švestka, ale Zajac stál na svojom mieste, no po ďalšom rohu slovinského legionára a Nemcovom hlavičkovom pohladení lopty už bystrický gólman kapituloval. V 15. min kopol loptu dobre z hranice šestnástky Pečovský a Kuciak jej musel pomôcť rukami nad bránku. Žilina búšila do súpera ďalej, Zajacom vyrazenú loptu po rohu poslal späť na bránku Jež a po Nemcovom teči gólman hostí iba s námahou vytlačil na roh. V 20. min napálil krížnou strelou zo šestnástky loptu za Zajaca Devátý a štadión burácal druhýkrát. Následnú patnásťminútovku, v ktorej Bystrica posilnila útok Medveďom a hru čiastočne vyrovnala, ukončil v 36. min jedovkou spoza šestnástky Vršič, Zajac pravou nohou opäť ratoval na roh. Šance Lietavu a hlavne tutovková hlavička Pečovského, ktorú Kuciak pri ľavej žrdi chytil, zostali nevyužité a v nadstavenom čase prvého dejsta sa diváci radovali opäť. Vršič potiahol loptu, na hranici pokutového územia ju posunul Vomáčkovi, ten našiel úplne voľného Porázika a pre útočníka domácich nebolo problémom trafiť prázdnu bránu. V druhom polčase hrali domáci toľko, čo potrebovali, príležitostne ohrozili Zajaca nebezpečnými strelami. V 66. min vyslal na opačnej strane dobrú strelu na Kuciaka Pančík, domáci gólman sa však nenechal zaskočiť a o minútu vyskúšal Zajacove reflexy nebezpečne Nemec. Po osi Jež, Devátý, Vršič sa strela posledne menovaného v 70. min od obrany Dukly dostala na roh a o štyri minúty neskôr hlavičkoval Porázik v záklone nad. Kliniec do banskobystrickej rakvi a bodku za perfektným výkonom dal volejom po rohu striedajúci Belák - 4:0.
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Mimoriadne dobre nám vyšiel I. polčas. Dá sa povedať, že najdôležitejší bol tretí gól, po ktorom sme mohli už hrať po prestávke v pokoji. Súper mal iba optickú prevahu, ale do šance sme ho nepustili. Na mojich hráčoch bolo vidieť, že majú v nohách päť zápasov v rýchlom slede a majú toho už plné zuby. Teší ma, že budeme mať konečne týždeň na obnovu síl. Zápas sa musel páčiť aj divákom."
Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): "Na jednej strane sme síce prehrali vysoko, ale na druhej sme videli dobrý ligový futbal. Snaha o útočenie bola obojstranná. Prehra, samozrejme nie je pre nás dobrá. Zo Žiliny by sme si mali vziať príklad ako hrať agresívne v útoku. Zajaca som nestriedal pre góly, bol to možno náš najlepší hráč, ale potrebujem dať šancu aj ďalšiemu brankárovi."

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:0
ŽK: 47. Hrabal, 63. Poljovka, 80. Čtvrtníček - 42. Břežný, rozhodovali: Mriglot - Laskovský, Benko, 6333 divákov
Trnava: Hrdina - Filip, Poljovka, Hrabal, Turtenwald - P. Ďuriš (88. Čakajík), Sninský (77. Čtvrtníček), Kopúnek, Semanko - Kriss, Blaha
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Rychlík - Zošák (90.+ Pospíšil), Žofčák, Břežný, T. Sedlák, Božok (90. Ďubek) - Rák (75. Babnič)
Zápas sa začal pomerne netradične, keď severná a južná tribúna zívali prázdnotou. Fanúšikovia Spartaka tak vyjadrovali svoj veľký protest proti situácii, aká sa počas týždňa vo futbalovej Trnave odohrala - výmena trénera a neprijatie žiadanej abdikácie prezidenta Bachratého správnou radou. Až v 11. min horiacimi fakľami zaplnili za mohutného pokriku "My chceme Spartak!" len jednu z tribún - tú severnú. Na bariérach viseli transparenty s nasledovnými textami: "Posledná výstraha, futbalisti !", "Keď sa vám tu nepáči, vyzlečte dresy a odídte!", "Za výsledky môžu hráči, nie Bubenko".
Spartakovci so staronovým trénerom Adamcom a v zostave s uzdraveným Hrabalom začali náporom. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali v 17. min, keď sa po Ďurišovom priamom kope Blaha hlavou oprel do lopty a medzi žrďami vynikol Hajdúch. Hostia svojou taktickou, ale účelnou hrou vyčkávali a nebezpečie hrozilo len z brejkov Ráka podporovaného dvojicou Žofčák - Břežný. Neúčasť zraneného Nezmara bola citeľná. Ružomberok sa však mohol ujať vedenia, keď v 30. min vyrobil hrúbku Hrabal, ktorý sa pri spracovaní pošmykol na lopte, čo využil Božok. Ten sa rútil na Hrdinu, ale v poslednej chvíli ratovali situáciu vracajúci sa Poljovka s Turtenwaldom a dobre mierenú strelu ružomberského tykadla odvrátili na rohový kop. V prvom polčase to bol len priemerný futbal, hre chýbala myšlienka a trnavským hráčom pokoj pri jej realizácii. Po obrátke sa herný prejav oboch mužstiev nezmenil. Vzrušenie priniesla 62. min, keď po nedorozumení Poljovku s Hrdinom lopta smerovala do opustenej brány, ale trnavský gólman rýchlosťou a mrštnosťou loptu ešte stačil dostať do vlastných rúk. Červeno-čierni predvedenou hrou nedokázali nájsť správny kľúč k bránke Hajdúcha, ba zbierali iba zbytočné žlté karty. Ďalšia bodová strata na domácom trávniku nepredpokladá pokojnú atmosféru v slovenskom Ríme.
Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Nasadenie môjho mužstva bolo veľmi dobré, ale hostia nám v I. polčase veľa nedovolili. S hrou chlapcov som spokojný. Druhý polčas mal dobré tempo, na oboch stranách sa hralo dôrazne, ale zakončenie bolo slabšie. V závere bol Ružombertok aktívnejší, ale teší ma, že sme napokon bod ubránili."
František Komňacký (tréner Ružomberka): "Nemôžem byť spokojný s hrou, lebo hráči prehrávali mnohé osobné súboje. Vôbec sme neboli nebezpeční v útoku, len sme nakopávali lopty. Náš herný prejav bol veľmi zlý. Po prestávke sa naša medzihra zlepšila, dostávali sme sa na dostrel trnavskej bránky. Vzhľadom na to, že sme v útoku nemali vhodné ofenzívne typy hráčov, remíza je pre nás viac ako zaslúžená."