17. novembra 2016

Washington deklasoval Pittsburgh, Calgary zdolalo po predĺžení

Hokejista Washingtonu Capitals Nicklas Bäckström (19) zo Švédska sa teší so spoluhráčom T.J. Oshieom po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL proti Pittsburghu Penguins Foto: TASR/AP
Washington 17. novembra (TASR) - Hokejisti Washingtonu triumfovali v noci na štvrtok v zámorskej NHL nad Pittsburghom vysoko 7:1. Najvýraznejšou mierou k tomu prispel Nicklas Bäckström, ktorý si k dvom gólom pripísal tri asistencie. Dvakrát skóroval aj T.J. Oshie, čestný úspech "tučniakov" zaznamenal v závere stretnutia Phil Kessel. Pre Pittsburgh to bola najvyššia prehra vo Verizon Center od 2. januára 1989, keď na ľade Capitals utŕžili debakel 0:8.

V druhom stretnutí nočného programu triumfovalo Calgary nad Arizonou 2:1 po predĺžení. Flames tak otočili nepriaznivé skóre, keď sa najskôr v 47. minúte presadil Matthew Tkachuk a po 49 sekundách nadstavenia rozhodol o triumfe Michael Frolík.