Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

14. mája 2019

WhatsApp odhalil vážnu bezpečnostnú chybu, do telefónu vám mohli jednoducho nainštalovať spywareKomunikačná služba WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, odstránila vážnu bezpečnostnú trhlinu, cez ktorú sa dal do smartfónov inštalovať spyware. Stačilo pritom na zariadenie iba ...Zdieľať
whatsapp 676x451 NEW YORK 14. mája  - Komunikačná služba WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook, odstránila vážnu bezpečnostnú trhlinu, cez ktorú sa dal do smartfónov inštalovať spyware. Stačilo pritom na zariadenie iba zavolať, pričom hovor nemusel byť ani len prijatý.


Noviny The Financial Times identifikovali ako pôvodcu škodlivého kódu izraelskú spoločnosť NSO Group. Hovorca WhatsApp to potvrdil a doplnil, že ide o "súkromnú firmu, o ktorej je známe, že dodáva vládam špionážne softvéry". Chybu objavili podľa jeho slov začiatkom mája. Koľko zariadení malware napadol, zatiaľ nie je známe.

WhatsApp vychádza z toho, že terčom útokov boli len vybrané ciele, nie bežní užívatelia. NSO Group v stanovisku odmietla, že by sa priamo podieľala na akomkoľvek sledovaní. Podľa údajov spoločnosti jej technológie využívajú bezpečnostné orgány a spravodajské služby na boj proti "zločinu a terorizmu".


Zdroj: Webnoviny.sk - WhatsApp odhalil vážnu bezpečnostnú chybu, do telefónu vám mohli jednoducho nainštalovať spyware © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V ankete Dobré srdce predstavia finalistov
<< predchádzajúci článok
Bol otcom Ľudovíta XIV. Richelieuov alebo Richelieuho nástupca?

WhatsApp odhalil vážnu bezpečnostnú chybu, do telefónu vám mohli jednoducho nainštalovať spyware - diskusné fórum čitateľov