Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. februára 2010

Williamsová získala pre Britov zlato po 30 rokochReprezentantka Veľkej Británie Ama Williamsová získala v piatok pre svoju krajinu po tridsiatich rokoch prvú zlatú medailu zo zimných olympijských hier ...Zdieľať
Ama Williamsová

Foto: SITA/AP

VANCOUVER 20. februára (WEBNOVINY) - Reprezentantka Veľkej Británie Ama Williamsová získala v piatok pre svoju krajinu po tridsiatich rokoch prvú zlatú medailu zo zimných olympijských hier po tridsiatich rokoch, keď v ľadovom tobogane v kanadskom Whistleri triumfovala v disciplíne ženského skeletonu. "Úžasné. Nechce sa mi veriť, že je to skutočnosť. Akosi si to celé ešte neuvedomujem. Nechápem, čo sa to deje. Polovicu svojej jazdy si ani nepamätám," povedala šťastná Williamsová, ktorá triumfovala aj napriek tomu, že do poslednej chvíle nebolo jasné, či ju rozhodcovia nediskvalifikujú.

Rozhodcovská komisia Medzinárodnej federácie pre boby a skeleton (FIBT) však vo štvrtok zamietla protest výpravy Spojených štátov amerických proti prilbe Britky. Po jej triumfe podali ďalšie námietky výpravy USA a Kanady. Podľa zdrojov agentúry AP spochybnilo regulárnosť výstroja britskej pretekárky až šesť krajín, predmetom ich podnetu boli údajné prídavné aerodynamické prvky na prilbe, ktoré zakazujú pravidlá FIBT. Medzinárodná jury celú záležitosť konzultovala s výrobcom prilby a potvrdila, že je v súlade s pravidlami.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výber Malajzie 21 od nedele na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Peter Šťastný by doprial synovi reprízu zázraku

Williamsová získala pre Britov zlato po 30 rokoch - diskusné fórum čitateľov