11. júla 2017

Wimbledon: Müller po vyradení Nadala: Veľká bitka, skvelý pocit

O jeden z najlepších zápasov tohtoročného grandslamového turnaja vo Wimbledone sa v osemfinále mužskej dvojhry postarali Luxemburčan Gilles Müller a Španiel Rafael Nadal. Po takmer ...

Gilles Muller Foto: TASR/AP
Wimbledon 11. júla (TASR) - O jeden z najlepších zápasov tohtoročného grandslamového turnaja vo Wimbledone sa v osemfinále mužskej dvojhry postarali Luxemburčan Gilles Müller a Španiel Rafael Nadal. Po takmer päťhodinovej päťsetovej dráme prekvapujúco zvíťazila nasadená šestnástka nad dvojnásobným wimbledonským šampiónom 6:3, 6:4, 3:6, 4:6 a 15:13.

Stretnutie začal Müller výborne, prvé dve dejstvá získal v priebehu necelých 80 minút. Potom sa však dostal k slovu Nadal, ktorý oplatil súperovi rovnakou mincou. V rozhodujúcom sete mal Španiel až štyri mečbaly, ale napokon využil Luxemburčan hneď svoju prvú možnosť na ukončenie zápasu. "Ešte som si ani neuvedomil, čo sa stalo. Je to skvelý pocit. Som rád, že sa to skončilo. V prvých dvoch setoch som si viedol dobre, ale potom sa dostal k slovu Rafa. Bola to veľká bitka," povedal Müller pre akreditované médiá.

Na ceste za postupom nadelil Luxemburčan svojmu súperovi tridsať es a 95 víťazných úderov. "Myslím si, že v prvých dvoch setoch som nehral najlepšie. Gratulujem mu, odviedol vynikajúci výkon. Špeciálne v piatom sete, kde hral výborne. Hralo sa v skvelej atmosfére, na kurte som nechal všetko," vyjadril sa po prehre Nadal.

Najdlhší zápas tohtoročného Wimbledonu priniesol tiež koniec jednej série. Nadal vstupoval pred súbojom so šnúrou 28 vyhraných setov v rade na grandslamových turnajoch. Naposledy stratil set ešte v januárovom finále Australian Open proti Rogerovi Federerovi. Len dvaja tenisti boli z historického hľadiska na tom lepšie, v roku 1984 Američan John McEnroe s 35 setmi a Roger Federer v rokoch 2006 a 2007 s 36 vyhranými setmi v rade.

Nadal sa tak nepredstaví medzi najlepšou osmičkou, vo Wimbledone sa v tejto fáze predstavil naposledy v roku 2011. Müller si naproti tomu zahrá vo svojom druhom štvrťfinále na grandslamových turnajoch, jeho súperom bude siedmy nasadený Chorvát Marin Čilič.

MS synchronizované plávanie: Akvabelovým želiezkom je Daabousová
NBA: Indiana pokračuje v prestavbe, získala Bogdanoviča