02. januára 2011

Winter Classic pre Washington, Chára i Gáborik skórovali

Víťazmi štvrtej edície novoročného zápasu Winter Classic pod holým nebom v zámorskej hokejovej NHL ...

marian gaborik Marián Gáborík počas zápasu Tampa Bay - New York Rangers. Tampa Bay, 1. január, 2010.Foto: SITA/APNEW YORK 2. januára (WEBNOVINY) - Víťazmi štvrtej edície novoročného zápasu Winter Classic pod holým nebom v zámorskej hokejovej NHL sa v sobotu stali hráči Washingtonu, ktorí zvíťazili pred 68 111 divákmi v Pittsburghu na štadióne amerického futbalu Heinz Field 3:1. Začiatok duelu posunuli o 7 hodín pre nepriaznivé počasie.

V ďalších sobotňajších stretnutiach bodovala trojica Slovákov. V Buffale sa v minisúboji stretlo duo obrancov reprezentácie SR. Domáci Andrej Sekera bol napokon proti Bostonu vedenému kapitánom Zdenom Chárom úspešnejší: "šable" zvíťazili 7:6 po samostatných nájazdoch. Hosťujúcim "medveďom" nepomohol ani gól a asistencia z hokejky najlepšieho obrancu profiligy spred dvoch rokov Cháru, ktorý ako jediný zo šiestich hráčov neuspel v nájazdoch. Sekera si pripísal na svoje konto jednu asistenciu. Zaujímavosťou je, že obaja slovenskí zadáci boli najvyťaženejšími mužmi svojich tímov.

Gól Mariána Gáboríka v záverečných sekundách zápasu Tampa Bay - New York Rangers napokon znamenal pre hosťujúcich "jazdcov" zisk iba jedného bodu. Slovenská hviezda vyrovnávala na 1:1, víťazný presný zásah však dal v drese domácich po 19 sekundách predĺženia Nate Thompson. Los Angeles s Michalom Handzušom nedokázalo streliť proti San Jose ani gól - "králi" prehrali 0:1.

OBRAZOM: Winter Classic 2011

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Buffalo - Boston 7:6 po sam. nájazdoch (3:4, 2:0, 1:2 - 0:0, 1:0) - Andrej Sekera (Buffalo) 0+1, Zdeno Chára (Boston) 1+1 a bol jediným zo šiestich hráčov v rozstrele, ktorý nedal gól

Ottawa - Toronto 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)

Carolina - New Jersey 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Tampa Bay - New York Rangers 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) - Marián Gáborík (Rangers) 1+0

Pittsburgh - Washington 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Los Angeles - San Jose 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Edmonton - Calgary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)