06. februára 2011

Wolverhampton ukončil neporazenosť Manchestru United

Futbalistom anglického veľkoklubu Manchester United sa nepodarilo stanoviť nový klubový rekord v počte zápasov bez prehry, ich séria sa zastavila na čísle 29. Zverenci trénera Sira ...

bez nazvu Foto: SITA/AP BIRMINGHAM 6. februára (WEBNOVINY) - Futbalistom anglického veľkoklubu Manchester United sa nepodarilo stanoviť nový klubový rekord v počte zápasov bez prehry, ich séria sa zastavila na čísle 29. Zverenci trénera Sira Alexa Fergusona prehrali v sobotňajšom zápase 26. kola Premier League 2010/2011 na pôde posledného tímu tabuľky Wolverhamptonu Wanderers tesne 1:2. "Červení diabli“ navyše na dva týždne prišli o stopéra Ria Ferdinanda, ktorý utrpel svalové zranenie lýtka.

Skóre duelu otvoril už v 3. min Portugalčan Nani, no domáci stihli ešte do polčasovej prestávky otočiť. V 10. min vyrovnal Elokobi a o ďalšiu polhodinu priklonil misky váh na stranu "vlkov“ úspešnou hlavičkou Kevin Doyle. "Samozrejme, že sme veľmi sklamaní. Skoro sa nám podarilo ujať sa vedenia, ale napokon to nestačilo. Naša rozohrávka nebola dobrá, Wolverhampton zvíťazil zaslúžene. V druhom polčase sme podali dobrý výkon, no po zmene strán sme si nedokázali vypracovať žiadnu vážnejšiu príležitosť,“ povedal Ferguson pre klubovú internetovú stránku a dodal: "Mrzí ma koniec našej série, bola to dlhá a úspešná šnúra.“ Roztrpčený bol po stretnutí i stredopoliar United Darren Fletcher: "Náš hlavný cieľ je celkové víťazstvo v Premier League a prehra s Wolverhamptonom je polenom pod našimi nohami. Séria bez prehry sa skončila a ľudia o nej prestanú rozprávať. Som však presvedčený, že je lepšie vyhrať ligu, než absolvovať celú sezónu bez prehry a skončiť na druhej či tretej priečke.“

Manchester United je napriek sobotňajšiemu neúspechu lídrom tabuľky, pred druhým FC Arsenal má štvorbodový náskok.

BIATLON-IBU CUP: Kuzminová s tromi okruhmi tretia
MOTORIZMUS: Kubicov stav je vážny, možno príde o ruku