Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. apríla 2007

Yoko Ono venovala Washingtonu strom na podporu umeniaUmelkyňa Yoko Ono zavesila svoje želanie, aby zavládol vo svete mier a láska na strom, ktorý v pondelok venovala múzeu Hirshhorn Museum and Sculpture Garden v americkom Washingtone. Strom "prianí" pre ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. apríla (WEBNOVINY) - Umelkyňa Yoko Ono zavesila svoje želanie, aby zavládol vo svete mier a láska na strom, ktorý v pondelok venovala múzeu Hirshhorn Museum and Sculpture Garden v americkom Washingtone. Strom "prianí" pre Washington je súčasťou projektu, ktorý Ono spustila v 90. rokoch, aby verejnosť podnietila angažovať sa v umení. Návštevníci môžu napísať svoje prianie na lístok papiera a zavesiť ho na strom. Ono pripevnila lístok, na ktorom stálo "Pokryme našu planétu láskou a urobme lepší svet pre nás všetkých a naše deti." Medzi ďalšími želaniami visí na strome lístok s prianím mieru v Afrike, či ukončením násilia medzi gangmi. V rámci umeleckého programu Scenérie ulice: projekt pre DC umiestnili v meste desať takýchto stromov.

Ono, vdova po spevákovi Johnovi Lennonovi uviedla, že po svete zozbierala viac ako 100-tisíc želaní, ktoré budú súčasťou jej umeleckej inštalácia Imagine Peace Tower (Predstav si vežu mieru), ktorú sprístupnia v októbri 2007 v Reykjavíku na Islande. "Akékoľvek želanie, na ktoré si pomyslíte patrí medzi želania ľudského pokolenia," uviedla Ono.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do tajov nanosveta uvedie návštevníkov nová výstava
<< predchádzajúci článok
Chcete byť hľadaný? Brigady.sk

Yoko Ono venovala Washingtonu strom na podporu umenia - diskusné fórum čitateľov