Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. septembra 2011

Z eurovalu sa stáva horúca politická téma, vraví premiérkaZ eurovalu sa podľa premiérky Ivety Radičovej stáva veľmi horúca politická téma, ktorá je dokonca spájaná s pokračovaním tejto vlády. Predsedníčka vlády to povedala predsedovi Európskej rady ...Zdieľať
iveta radicova BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Z eurovalu sa podľa premiérky Ivety Radičovej stáva veľmi horúca politická téma, ktorá je dokonca spájaná s pokračovaním tejto vlády. Predsedníčka vlády to povedala predsedovi Európskej rady Hermanovi Van Rompuyovi, ktorý ju požiadal o stretnutie. Zároveň ho informovala o rozložení politických síl a podpore navýšenia eurovalu na Slovensku. Upozornila ho, že jedna vládna strana, SaS, sa stavia proti navýšeniu. Najsilnejšia opozičná strana, Smer-SD zas euroval ústne podporuje, ale nechce zaň hlasovať. 


Premiérka zároveň zopakovala svoj postoj, že pre ňu je priorita stabilita vládnej koalície, pretože to je jediný spôsob, ako môže Slovensko presadiť potrebné reformy a schváliť rozpočet na budúci rok. Informovala ho tiež o ďalších krokoch, ktoré chce podniknúť.

Agentúru SITA informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Reakcia AGEMSOFT na nepravdivé výroky o Planéte vedomostí
<< predchádzajúci článok
Poslanec Baška sa musel zblázniť, hovorí Ľubomír Galko