Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

10. júla 2010

Z veže skokanského mostíka spadol horolezecFoto: SITA POPRAD 10. júla (WEBNOVINY) – Horolezecká nehoda sa stala dnes krátko pred poludním na veži malého skokanského mostíka na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Z lana sa nešťastne uvoľnil 24-ročný Popradčan a ...Zdieľať
postik Foto: SITA

POPRAD 10. júla (WEBNOVINY) – Horolezecká nehoda sa stala dnes krátko pred poludním na veži malého skokanského mostíka na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Z lana sa nešťastne uvoľnil 24-ročný Popradčan a spadol na zem z bližšie nezistenej výšky. Pri páde si muž poranil hlavu, hrudník a brucho. Svedok nehody okamžite požiadal Horskú záchrannú službu o pomoc prostredníctvom tiesňovej linky „112“. Na zásah bola vyžiadaná Vrtuľníková záchranná zdravotná služba s lekárom. Zranený horolezec sa nachádzal v lesnom poraste. Po ošetrení lekárom VZZS transportoval vrtuľník zraneného na ďalšie ošetrenie do nemocnice v Poprade, informovala hovorkyňa VZZS Sylvia Galajda.

Popoludní letela popradská posádka VZZS opäť do Vysokých Tatier. Pod Gerlachovským štítom sa pošmykol na snehovom poli 42-ročný turista z Čiech, ktorý po približne 200-metrovom páde vrazil do skál. Turistu našli horskí vodcovia, ktorí privolali vrtuľník. K pacientovi sa pomocou palubného navijaku spustil lekár, ktorý ho evakuoval z miesta nehody. Vrtuľníkom ho potom odovzdali posádke Rýchlej lekárskej pomoci na popradskom letisku.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stredoslovenské múzeum oslavuje 121. narodeniny
<< predchádzajúci článok
Zadržanie Mladiča je dôležité pre dôveryhodnosť EÚ

Z veže skokanského mostíka spadol horolezec - diskusné fórum čitateľov