Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2007

Za prezidenta PAS opäť zvolili Martina KrekáčaNa výročnom zasadnutí Podnikateľskej aliancie Slovenska, ktoré sa uskutočnilo 11. októbra 2007 v Bratislave, vedúci predstavitelia jej členskej základne po tretí raz za prezidenta PAS zvolili Martina ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. októbra (WN/PR) - Na výročnom zasadnutí Podnikateľskej aliancie Slovenska, ktoré sa uskutočnilo 11. októbra 2007 v Bratislave, vedúci predstavitelia jej členskej základne po tretí raz za prezidenta PAS zvolili Martina Krekáča, vedúceho partnera a spoluzakladateľa JENEWEIN GROUP. Viceprezidentom sa stal Ladislav Mikuš, riaditeľ spoločnosti Interim Management, s. r. o., ktorý podobne ako Martin Krekáč pôsobil na uvedenej pozícii aj v predchádzajúcom volebnom období. Výkonným riaditeľom aliancie zostáva Róbert Kičina.

„V prvom rade ďakujem členskej základni za dôveru, ktorá ma teší i zaväzuje. Ako dôležitejšie však vnímam to, že táto podpora nám umožňuje realizovať a úspešne završovať aj také projekty a stratégie, na ktoré by jedno funkčné obdobie nepostačovalo. Naším hlavným cieľom naďalej zostáva skvalitňovanie formálnych i neformálnych pravidiel podnikateľského prostredia. PAS však chce ako apolitická mienkotvorná profesijná asociácia združujúca podnikateľov a zamestnávateľov pôsobiacich na Slovensku prichádzať s vlastnými originálnymi témami, aktivitami a výstupmi s vysokou pridanou hodnotou,“ povedal Martin Krekáč krátko po znovuzvolení.

Členovia PAS na výročnom zasadnutí diskutovali o aktivitách PAS realizovaných počas uplynulých dvanástich mesiacov a o smerovaní PAS v nasledujúcom období. Zhodli sa na tom, že k najdôležitejším oblastiam, ktorým by sa aliancia mala v budúcnosti venovať, patrí prepájanie vzdelávania s potrebami trhu práce, optimalizácia sociálneho systému vedúca k znižovaniu odvodového zaťaženia a odbyrokratizovaniu, podnikateľská etika a sledovanie a ovplyvňovanie európskej legislatívy.

V súvislosti s aktivitami na európskom poli PAS okrem štvorročného členstva v Európskom hospodárskom a sociálnom výbore (EHSV) v Bruseli, ktoré jej začalo plynúť v roku 2006, úspešne zrealizovala jeden zo zámerov, ktoré si vytýčila na minuloročnom októbrovom zasadnutí. Začiatkom roku 2007 v rámci projektu Sledovanie a ovplyvňovanie eurolegislatívy spustila činnosť vlastného EÚ zastúpenia v Bruseli. „Podarilo sa nám vybudovať efektívnu európsku platformu, ktorá je dostatočnou východiskovou bázou pri sledovaní najnovších trendov a presadzovaní záujmov v Bruseli. Nastal čas na koordináciu aktivít s ďalšími podnikateľskými a zamestnávateľskými združeniami v zastupovaní a presadzovaní záujmov všetkých organizácií a ich členov smerom k európskym inštitúciám,“ dodal Martin Krekáč.

Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) – PAS združuje vybrané podnikateľské subjekty pôsobiace v SR. Hlavným cieľom PAS je skvalitňovanie podnikateľského prostredia na Slovensku, čo je nevyhnutným predpokladom na posilňovanie ekonomických aktivít a zvyšovanie prosperity obyvateľov krajiny. PAS nesleduje individuálne záujmy združených podnikov, ide jej o vytváranie vhodných podmienok na podnikanie pre všetkých. PAS stojí na piatich pilieroch – etickosti, otvorenosti, principiálnosti, solidárnosti a zákonnosti. Svojimi aktivitami sa usiluje dosiahnuť, aby sa tieto princípy natrvalo udomácnili v slovenskej spoločnosti.

Kontakt:
Martin Krekáč, prezident PAS
krekac@ajg.sk, Martin.Krekac@eesc.europa.eu

Róbert Kičina, výkonný riaditeľ PAS, tel.: 0907 706 112
kicina@alianciapas.sk,
www.alianciapas.sk


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Srbská vláda vypísala na Mladičovu hlavu milión eur
<< predchádzajúci článok
Poškodení klienti Módy-Raj vyžadujú od sudcu vyplatenie peňazí

Za prezidenta PAS opäť zvolili Martina Krekáča - diskusné fórum čitateľov