Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

24. júna 2009

Žabia svadba má privolať monzúnové daždePár žiab "zosobášili" na slávnostnom obrade v západoindickom štáte Maháraštra, aby tak privolali meškajúce monzúnové dažde. Ako informoval indický denník Times of India, obyvatelia z predmestia ...Zdieľať
BRATISLAVA 24. júna (WEBNOVINY) - Pár žiab "zosobášili" na slávnostnom obrade v západoindickom štáte Maháraštra, aby tak privolali meškajúce monzúnové dažde. Ako informoval indický denník Times of India, obyvatelia z predmestia Nagpuru nachádzajúceho sa asi 860 kilometrov od štátnej metropoly Mumbaj, sledovali víkendový obrad, ktorý potvrdil zväzok ženícha Rádžu a nevesty Rani. Ak je zväzok žiab posvätený vo védskom alebo hinduistickom rituáli, podľa tradície boh dažďa vypočuje prosby a nebo sa v priebehu niekoľkých dní otvorí.


Podobné slávnosti sa konajú v celej krajine. Indovia úzkostlivo sledujú oblohu, keďže monzún sa mal objaviť už pred dvoma týždňami, čo v nich vyvoláva obavy o dosah na poľnohospodárstvo a zásoby vody, keďže jazerá vyschli po dlhom, horúcom lete.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zo starovekej egyptskej múmie je po stáročiach muž
<< predchádzajúci článok
Lunárna družica LRO vstúpila do obežnej dráhy Mesiaca

Žabia svadba má privolať monzúnové dažde - diskusné fórum čitateľov