Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

05. novembra 2011

Začal sa 13. ročník bratislavského filmového festivaluTrinásty ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava má za sebou svoj prvý deň. Milovníci filmov si mohli vychutnať napríklad estónsky film Hrobárova dcéra (2011), Kim Ki-dukov Arirang (2011), ...Zdieľať
mff bratislavaadamovic BRATISLAVA 5. novembra (SITA) - Trinásty ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava má za sebou svoj prvý deň. Milovníci filmov si mohli vychutnať napríklad estónsky film Hrobárova dcéra (2011), Kim Ki-dukov Arirang (2011), nemeckú snímku Kto, ak nie my? (2011), rakúsky film Dýchať (2011), iránsky Rozchod Nadera a Simin (2011), Strom života (2011) Terrenca Malicka, či britský film Dokonalý súlad (2011) s Ewanom McGregorom a Evou Green.


Otvárací ceremoniál sa konal v piatok večer v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava. Počas slávnosti, ktorú moderoval herec Peter Kočiš, organizátori predstavili aj ďalšieho umelca, ktorého meno pribudne na bratislavský Filmový chodník slávy. Herec Jozef Adamovič, ktorému plaketu symbolicky odovzdala prezidentka festivalu Mária Reháková, sa za túto poctu poďakoval. Ako ale prezradil, keď mu zavolala, aby mu to oznámila, nemohol sa prestať smiať. Považuje to však za jedno z najvýznamnejších ocenení, aké dostal. Plaketu na chodník pred divadlo umiestnia na budúci rok na začiatku bratislavského kultúrneho leta.

Slávnostný večer vyvrcholil projekciou nového filmu Woodyho Allena Polnoc v Paríži. V romantickej komédii o zlatých bohémskych časoch v meste nad Seinou si zahrali Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Michael Sheen, Kathy Bates, Carla Bruni, Tom Hiddleston, Alison Pill alebo Adrien Brody.


Bohatý filmový program bude až do 9. novembra pokračovať v kinosálach Cinema City v centre Eurovea, kinách Mladosť a Lumiere, Slovenskej národnej galérii a Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava. Filmový maratón sa následne presunie do Banskej Bystrice a Brusna, kde bude od 10. do 12.novembra pokračovať Festivalovými dňami.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Top 10: Drew Barrymore je najpreplácanejšou herečkou
<< predchádzajúci článok
Ricky Martin je oficiálne Španiel, môže sa ženiť