Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. septembra 2019

Záchranári vyslobodili námorníkov uviaznutých v prevrátenej lodi v USANa snímke prevrátená loď Golden Ray pri pobreží amerického štátu Georgia, 9. septembra 2019.Zdieľať
Na snímke prevrátená loď Golden Ray pri pobreží amerického štátu Georgia, 9. septembra 2019. Foto: TASR/AP
Washington 10. septembra (TASR) - Americká pobrežná stráž v pondelok večer zachránila posledného zo štyroch námorníkov uviaznutých v lodi, ktorá sa v noci zo soboty na nedeľu prevrátila na bok pri pobreží štátu Georgia. Informovala o tom v utorok agentúra AP.


Posádku lode Golden Ray tvorilo 24 osôb. Dvadsať námorníkov sa podarilo zachrániť hneď po nehode, avšak štyria Juhokórejčania však zostali uviaznutí v trupe lode.

Vyslobodzovacia operácia prebiehala pomaly, keďže záchranári museli v oceľových tabuliach lodného trupu prevŕtať dostatočne veľké otvory, aby sa muži mohli dostať von. Uviaznutým námorníkom medzitým poskytovali jedlo a vodu.

Všetci štyria zachránení, ktorých následne previezli do nemocnice, boli podľa AP pri vedomí a v relatívne dobrom zdravotnom stave.

Loď Golden Ray slúži na prepravu automobilov a vlastní ju juhokórejská logistická spoločnosť Hyundai Glovis.

K prevráteniu plavidla došlo krátko po tom, ako opustilo prístav Brunswick v štáte Georgia s nákladom viac ako 4000 vozidiel. Príčina nehody nie je známa, keďže k nej došlo za jasného a pokojného počasia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na bratislavské Dolné hony premáva náhradná doprava
<< predchádzajúci článok
Pri požiari nemocnice v Düsseldorfe zahynul človek, ďalší sú zranení

Záchranári vyslobodili námorníkov uviaznutých v prevrátenej lodi v USA - diskusné fórum čitateľov