Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. apríla 2007

V pondelok sa maturuje z francúzštiny a taliančinyMaturanti si v pondelok napíšu testy a slohy z francúzštiny a taliančiny. Z francúzštiny sa rozhodlo tento rok maturovať menej ako 700 študentov, pričom ľahšiu úroveň B si zvolilo vyše 500 z ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - Maturanti si v pondelok napíšu testy a slohy z francúzštiny a taliančiny. Z francúzštiny sa rozhodlo tento rok maturovať menej ako 700 študentov, pričom ľahšiu úroveň B si zvolilo vyše 500 z nich. Z talianskeho jazyka budú maturovať necelé štyri desiatky stredoškolákov. Na utorok a stredu je naplánovaná generálna skúška externej časti z vyučovacích jazykov, ktorá sa bude písať prvýkrát. V utorok čaká maturantov skúška zo slovenčiny, v stredu z maďarčiny a ukrajinčiny. V rámci tejto časti maturít na nich čaká test, na ktorý budú mať dve hodiny. Slohovú prácu budú musieť napísať za jednu hodinu.

Maturanti odštartovali skúšku dospelosti v pondelok, keď písali slohové práce z vyučovacích jazykov. V utorok prišiel na rad sloh z maďarčiny a ukrajinčiny. V stredu vypĺňali testy externej časti maturít z angličtiny a ruštiny. Testové úlohy museli vyriešiť za dve hodiny. Za úlohu mali aj napísanie slohovej práce v týchto cudzích jazykoch. Vo štvrtok museli maturanti zvládnuť nemčinu a španielčinu. V piatok sa trápili s matematikou.

Menšie problémy nastali s anglickými testami po tom, čo istý Bratislavčan oznámil, že v sobotu našiel pred bratislavským obchodným domom anglický test úrovne B. Minister školstva Ján Mikolaj v stredu potvrdil, že nájdený anglický test sa čiastočne zhodoval s tým, ktorý písalo približne 28-tisíc maturantov. "Je to neúplná časť, (zhoduje sa) možno nejakých 30 - 40 percent, je to absolútne nepoužiteľné pre žiakov," povedal v stredu na brífingu Mikolaj. Ústredná maturitná komisia (ÚMK) rozhodla v stredu ráno, že nie je potrebné zrušiť alebo preložiť externú časť maturitnej skúšky. "Nie sú žiadne dostupné informácie o tom, že by testy z anglického jazyka v úrovni B boli žiakom vopred sprístupnené," povedal predseda ÚMK Zdenko Krajčír. Štátny pedagogický ústav podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre pokus o únik informácií.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Usher sa zasnúbil s dlhoročnou priateľkou Tamekou Foster
<< predchádzajúci článok
V súťaži Miss Universe 2007 zvíťazili tri blondínky.