Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

01. júna 2006

Zákaz prejazdu kamiónov v Spišskej Belej je už realitouPOPRAD 1. júna (WN/SITA) – Na ceste I/67 v Spišskej Belej sa v uplynulých dňoch objavili nové dopravné značky zakazujúce vjazd nákladným automobilom nad 7,5 tony smerom na Tatranskú Javorinu. Ešte pred križovatkou ciest I/67 a ...Zdieľať

POPRAD 1. júna (WN/SITA) – Na ceste I/67 v Spišskej Belej sa v uplynulých dňoch objavili nové dopravné značky zakazujúce vjazd nákladným automobilom nad 7,5 tony smerom na Tatranskú Javorinu. Ešte pred križovatkou ciest I/67 a I/77 v Spišskej Belej je návesť, ktorá upozorňuje vodičov na zákaz vjazdu kamiónov nad 7,5 tony. Zákaz prejazdu kamiónov cez Spišskú Belú, Tatranskú Kotlinu, Ždiar a Tatranskú Javorinu víta primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak. „Už rozhodnutie vlády v marci sme veľmi privítali. Pomôže to samotnému mestu, ale i regiónu,“ uviedol Bieľak.

Cesta I/67 prechádza cez turisticky zaujímavú lokalitu Belianske Tatry, ktoré sú súčasťou Tatranského národného parku. Bieľak predpokladá, že tento krok prispeje k skvalitneniu a rozvoju cestovného ruchu. Mesto plánuje v spolupráci so Ždiarom a Tatranskou Javorinou vytvoriť cykloturistickú trasu, ktorej vylúčenie kamiónovej dopravy výrazne pomôže. Zákaz vjazdu kamiónov bude mať podľa neho aj významný environmentálny rozmer, pretože cesta tvorí na niektorých miestach hranicu územia s najvyšším stupňom ochrany. Vylúčenie kamiónov prispeje aj k zvýšeniu priepustnosti cesty, najmä v zimnom období.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PIATOK ALEBO INÝ DEŇ
<< predchádzajúci článok
Automobilový priemysel v západnej Európe čakajú ťažké časy

Zákaz prejazdu kamiónov v Spišskej Belej je už realitou - diskusné fórum čitateľov