Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2023

Zalužnyj sa sťažoval šéfovi Pentagonu na Zelenského kanceláriu, žiadal aj 17 miliónov kusov munícieAmerický minister obrany Lloyd Austin dostal počas novembrovej návštevy Kyjeva informáciu od generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl, že Ukrajinci potrebujú 17 ...Zdieľať
russia_ukraine_war_23119 676x451 4.12.2023 (SITA.sk) - Americký minister obrany Lloyd Austin dostal počas novembrovej návštevy Kyjeva informáciu od generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl, že Ukrajinci potrebujú 17 miliónov kusov munície a na oslobodenie krajiny budú potrebné prostriedky v hodnote 350 až 400 miliárd dolárov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.


Austinovi bolo povedané, že potrebujú 17 miliónov kusov munície. Bol mierne povedané zaskočený, pretože toľko munície nenazbierate po celom svete,“ tvrdí nemenovaný zdroj, podľa ktorého sa tiež Zalužnyj posťažoval Austinovi na zásahy Zelenského kancelárie.

Tieto správy čoraz viac naznačujú, že medzi hlavným veliteľom ukrajinských ozbrojených síl Valerijom Zalužným a kanceláriou prezidenta Volodymyra Zelenského, prípadne samotným ukrajinským lídrom, dochádza k nezhodám.

Austin nám potom povedal, že Zalužnyj sa sťažoval na to, ako mu všetci prekážajú. Nuž, je jasné, že o takýchto rozhovoroch sa dozvedel aj prezident. A tie neprispievajú k dôvere,“ dodal zdroj.


Zdroj: SITA.sk - Zalužnyj sa sťažoval šéfovi Pentagonu na Zelenského kanceláriu, žiadal aj 17 miliónov kusov munície © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Talent v Tescu rozvíja každý! Pracovné uplatnenie nájdu zdravotne znevýhodnení
<< predchádzajúci článok
Poslankyňa Jaurová interpeluje ministerku kultúry pre presun peňazí určených na boj proti dezinformáciám