Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2018

Zamestnávanie cudzinov z tretích krajín cez agentúry limitované nebudeNRSR, archívna snímka.Zdieľať
NRSR, archívna snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 14. februára (TASR) - Opozičné hnutie Sme rodina neuspelo s návrhom limitovať počet cudzincov zamestnávaných cez agentúry dočasného zamestnávania. Parlament v stredu odmietol novelu Zákonníka práce.


Podľa hnutia počet cudzincov zo štátov mimo Európskej únie (EÚ) pracujúcich na Slovensku raketovo stúpa. Zvyšuje sa najmä počet Srbov či Ukrajincov. Preto sa rozhodli predložiť do parlamentu novelu Zákonníka práce, aby ich počet bol limitovaný. "Príliv lacnej pracovnej sily z krajín mimo EÚ sa začal výrazne zväčšovať po podpise investičnej zmluvy s Jaguarom, v ktorej sa vláda zaviazala urýchliť udeľovanie povolení na pobyt pre občanov zo štátov mimo EÚ," tvrdia poslanci.

Hnutie navrhovalo zaviesť maximálnu 20-% hranicu počtu zahraničných pracovníkov, ktorí môžu byť zamestnávaní u zamestnávateľa prostredníctvom agentúr dočasného zamestnávania alebo inými zamestnávateľmi. "Vláda by mala okamžite obmedziť udeľovanie pracovných povolení pre ľudí z krajín, ktoré nie sú členmi EÚ tak, ako to robilo Rakúsko a Nemecká spolková republika, ktoré roky svoj pracovný trh ochraňovali aj pred občanmi Slovenskej republiky," dodali poslanci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OĽaNO:Ministerstvo práce nastavilo likvidačné podmienky pre stacionáre
<< predchádzajúci článok
Na post osobitného vyslanca OSN pre Jemen je nominovaný M. Griffiths

Zamestnávanie cudzinov z tretích krajín cez agentúry limitované nebude - diskusné fórum čitateľov