![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Sobota 8.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Bohumír
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
11. novembra 2016
Zápasník Mbengu je ďalšia obeť utopenia pri snahe dostať sa do Európy
Africkí utečenci a migranti plaviaci sa 11. novembra 2016 do Európy na čiastočne prerezanom gumovom člne. Populárny zápasník z Gambie sa však utopil pri pokuse o prekonanie Stredozemného mora.
Zdieľať
Africkí utečenci a migranti plaviaci sa 11. novembra 2016 do Európy na čiastočne prerezanom gumovom člne. Populárny zápasník z Gambie sa však utopil pri pokuse o prekonanie Stredozemného mora. Foto: TASR/APHovorca Gambijskej zápasníckej federácie Matarr Saine uviedol, že si nevie vysvetliť fakt, prečo sa Mbengu vydal na takú nebezpečnú cestu. Vo svojej domovine bol jeden z najznámejších a najlepšie platených zápasníkov.
Pred niekoľkými dňami zahynula jeho krajanka a brankárka ženskej futbalovej reprezentácie Fatim Jawarová. Deväťnásťročná futbalistka sa spoločne s ďalšími utečencami utopila po tom, ako sa ich čln smerujúci z Lýbie do Talianska prevrhol v Stredozemnom mori.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
