Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. decembra 2006

Záplavy si v Indonézii a v Malajzii vyžiadali vyše 60 životovVlna ničivých záplav, ktoré od začiatku týždňa sužujú Indonéziu a Malajziu, si podľa aktualizovaných údajov zverejnených v nedeľu vyžiadala najmenej 60 ľudských životov a viac ako 160 tisíc ...Zdieľať

JAKARTA 24. decembra (WEBNOVINY) - Vlna ničivých záplav, ktoré od začiatku týždňa sužujú Indonéziu a Malajziu, si podľa aktualizovaných údajov zverejnených v nedeľu vyžiadala najmenej 60 ľudských životov a viac ako 160 tisíc ľudí prinútila opustiť svoje domovy. V Indonézii zatiaľ úrady zaevidovali 60 obetí a na ostrove Sumatra sú stovky osôb naďalej nezvestné. Silné dažde na severe ostrova pritom neustávajú a voda stále stúpa, podľa meteorológov je zlepšenie v nedohľadne. Provinciu Aceh, ktorú v roku 2004 zničila zasiahla ničivá vlna tsunami, opustilo 70 tisíc ľudí. V oblasti zasahuje armáda v spolupráci s dobrovoľníkmi Červeného kríža. Niektoré oblasti sú pre záchranárov stále nedostupné.

Najhoršie záplavy za posledné desaťročia si minulý týždeň v Malajzii vyžiadali najmenej sedem obetí a 90 tisíc evakuovaných. Z viacerých postihnutých oblastí prichádzajú správy o rabovaní. Úrady v tejto súvislosti zadržali zatiaľ päť osôb a premiér Abdulláh Ahmad Badawi v nedeľu v rozhovore pre miestne médiá vyzval obyvateľov, aby nečakali na políciu a proti páchateľom zakročili sami.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Paleontológovia našli skamenelinu dvojhlavého plaza
<< predchádzajúci článok
Izrael uvoľní 100 miliónov dolárov a zmierni obmedzenia