Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. augusta 2010

Záplavy vzali domov 4 miliónom PakistancovOrganizácia Spojených národov vo štvrtok upravila údaje o počte ľudí, ktorých záplavy v Pakistane pripravili o strechu nad hlavou. Podľa nových informácii po prírodnej katastrofe ...Zdieľať
pakistanpovodnehumanitarna Foto: SITA/AP

ISLAMABAD 19. augusta (WEBNOVINY) - Organizácia Spojených národov vo štvrtok upravila údaje o počte ľudí, ktorých záplavy v Pakistane pripravili o strechu nad hlavou. Podľa nových informácii po prírodnej katastrofe nemajú kde bývať až 4 milióny obyvateľov krajiny. Pôvodne OSN hovorila o dvoch miliónoch. "Podľa hrubých odhadov vyše 4 milióny ľudí v provinciách Sindh a Pandžáb stále nemajú strechu nad hlavou," uviedol hovorca OSN Maurizio Giuliano a dodal, že "situácia je veľmi znepokojujúca".

Severozápad Pakistanu zasiahli najhoršie povodne a zosuvy pôdy za posledných 80 rokov, ktoré ohrozili 20 miliónov ľudí a skoro 2000 pripravili o život. Asi šesť miliónov Pakistancov potrebuje urgentnú humanitárnu pomoc. OSN tvrdí, že na okamžitú humanitárnu pomoc je potrebných 460 miliónov dolárov, o čo už požiadala medzinárodné spoločenstvo. Pomoc však prichádza pomaly - doteraz krajiny poskytli len 160 miliónov dolárov, čo je 35 percent z požadovanej sumy. Svetová banka v pondelok súhlasila, že poskytne Pakistanu pôžičku vo výške 900 miliónov dolárov, Európska únia v stredu zvýšila celkovú pomoc krajine postihnutej povodňami na 70 miliónov eur.

SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Horúčavy nahradilo v Rusku studené počasie
<< predchádzajúci článok
Minerálne vody za polrok s tržbami 3,7 mil. eur

Záplavy vzali domov 4 miliónom Pakistancov - diskusné fórum čitateľov

Naco su im atomove bomby?19.8. 14:59:17