Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2012

Zatkli čašníka, ktorý si pamätal údaje platobných karietPolícia vo francúzskej metropole Paríž v pondelok informovala o zadržaní čašníka, ktorý zneužil platobné karty obsluhovaných klientov. Vďaka svojej brilantnej pamäti sa mu totiž podarilo ...Zdieľať
decembrove alpy su bez snehu PARÍŽ 23. júla  - Polícia vo francúzskej metropole Paríž v pondelok informovala o zadržaní čašníka, ktorý zneužil platobné karty obsluhovaných klientov.


Vďaka svojej brilantnej pamäti sa mu totiž podarilo zapamätať si 16-miestne čísla kariet, dátum ich vypršania i kľúčové trojčíslie na zadnej časti karty.

Stalo sa tak minimálne v 300 prípadoch a zistené údaje predal svojim komplicom, ktorí z účtov zneužitých zákazníkov stiahli celkovo takmer 450-tisíc eur. Polícia sa obáva, že do rúk zločincov sa mohli dostať údaje z kariet mnohých ďalších ľudí.

Sobotňajšie zatknutie 19-ročného čašníka pracujúceho na juhu turistami vyhľadávanej metropoly bolo výsledkom trojmesačného vyšetrovania. Parížska polícia hovorí o pozoruhodnej pamäti podozrivého, ktorý dokázal získať kľúčové údaje bez toho, aby zákazník stratil svoju kartu z dohľadu. Muži zákona tak iba mohli skonštatovať, že pre svoju skvelú pamäť mohol nájsť oveľa lepšie využitie, píše portál britského denníka Daily Telegraph.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiér si Nicholsonovu Gorilu neprečíta, z kauzy sa poučil
<< predchádzajúci článok
Ruské vlajkové aerolínie zrušili lety do sýrskeho Damasku