Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. novembra 2020

Zdenka Rózsa Predná prichádza s novým singlom Horí domSpeváčka v piesni poukazuje na urgentnosť situácie, kedy väčšina populácie je v panike, keď doslova horí dom, v ktorom žijeme.Zdieľať
Zdenka Rózsa Predná prichádza s novým singlom Horí dom

Speváčka Zdenka Rózsa Predná sa po dlhšej odmlke vracia na hudobnú scénu s novým singlom Horí dom, ktorý je druhým v poradí z pripravovaného albumu Keď priblížia sa nebesá. Hudbu k novinke zložili Oskar Rózsa a Zdenka, text napísala speváčka a dvojica raperov Karlo & Separ.


Podľa slov speváčky pieseň s ľahko provokačným textom reflektuje súčasnú dobu, ktorej menovateľom je neistota, strach a následná strata zdravého úsudku aj nádejí. Môže inšpirovať k rozhodnutiu nájsť odvahu postaviť sa tvárou v tvár svojmu osudu a nebyť len bezmocným tieňom, zneužitým silami zla, siahajúcimi na slobodu a život všetkých bytostí. Poukazuje na urgentnosť situácie, kedy väčšina populácie je v panike, keď doslova horí dom, v ktorom žijeme.„Pieseň vznikla zhruba pred siedmimi rokmi ako spontánne kreatívne spojenie s mojím manželom, hudobným producentom a skladateľom Oskarom Rózsom. Náhodou zostáva, že sme singel dokončili práve v týchto dňoch, v situácii, kedy jeho obsah získava výnimočnú výpovednú hodnotu. V čase, kedy sa z metafory stáva smutná realita,“ uviedla pre médiá Predná.

„Rýchlosť internetovej komunikácie nám umožňuje kreatívnu komunikáciu bez obmedzenia geografických hraníc a pri nahrávaní bolo možné osloviť k spolupráci aj hostí zo zahraničia, gitary nahrával talentovaný americký gitarista Ronald Brian Clay z Bostonu. Finálny mastering realizovali Andres A. Mayo a dvojnásobný držiteľ Latin Grammy Awards Camilo Silva,“ doplnil Rózsa.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž potvrdil svoje prvenstvo medzi najsilnejšími ľuďmi sveta, na letisku utiahol 36-tonový stroj Boeing 737-500 (video)
<< predchádzajúci článok
Video: Sima Martausová zverejnila ústrednú skladbu a videoklip Červené polia k filmu Správa

Zdenka Rózsa Predná prichádza s novým singlom Horí dom - diskusné fórum čitateľov