28. februára 2010

Zelenay prehral vo finále na turnaji Delray Beach

Slovenský tenista Igor Zelenay a Nemec Philipp Marx ako nenasadení prehrali v nedeľňajšom stretnutí finále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Delray Beach International Tennis ...

DELRAY BEACH 28. februára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Igor Zelenay a Nemec Philipp Marx ako nenasadení prehrali v nedeľňajšom stretnutí finále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 Delray Beach International Tennis Championships v americkom Delray Beach na Floride (dotácia 442 500 USD, tvrdý povrch Plexipave vonku) s jednotkami miestnej deblovej súťaže a vysoko favorizovanými obhajcami trofeje, domácimi bratmi Bobom a Mikom Bryanovcami, za 70 minút dôstojne 3:6, 6:7 (3).

Jediný brejk celého zápasu sa udial už v druhom geme. V druhom sete Zelenay a Marx nečelili žiadnej hrozbe straty podania a sami mali dve šance za stavu 4:3, ale nepremenili ich. V dvanástom geme nedokázali ťažiť zo sľubného náskoku 30:0 na príjme. V tajbrejku rýchlo mali manko 0:3 s minibrejkom, ďalší inkasovali na 1:4 a potom ešte jeden na 2:6 (dvojchybou). Odvrátili len jeden mečbal. Zelenay hral vo finále s takouto hodnotou prvý raz v kariére.

Dvadsaťsedemročný Novomešťan Zelenay a Marx si odnášajú 150 bodov do svetového rebríčka a spoločný šek na 12 800 USD. Šampióni získali 250 bodov a 24 350 dolárov. Majstri sveta ATP z novembrového londýnskeho výberového šampionátu World Tour Finals i hrdinovia januárových melbournských grandslamových Australian Open Bryanovci už v sobotu v semifinále dosiahli jubilejné 600. spoločné víťazstvo. Teraz si vybojovali 58. trofej a osameli na druhej priečke v historickom poradí. Vedú legendárni Austrálčania Todd Woodbridge a Mark Woodforde so 61 primátmi.

Zelenay a Marx pricestovali do Delray Beach po sérii troch prehier. Slovák je držiteľom 10 deblových titulov kategórie ATP Challenger Tour. Teraz figuruje na 63. pozícii v párovom svetovom rebríčku, najvyššie zatiaľ bol na 50. mieste. Dosiaľ boli jeho maximom na hlavnej profesionálnej úrovni prieniky do semifinále predvlani v Moskve (s Čechom Davidom Škochom) a minulý rok v Belehrade (s Holanďanom Rogierom Wassenom).

Štvorhra - finále:
Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) - Philipp Marx, Igor Zelenay (Nem./SR) 6:3, 7:6 (3) za 70 minút