Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. októbra 2020

Zemetrasenie v Turecku a Grécku má najmenej 28 obetí, ďalšie ešte môžu byť v zrútených budovách (video)Silné zemetrasenie v Egejskom mori, ktoré zasiahlo Grécko a Turecko, si vyžiadalo už 28 mŕtvych. Zemetrasenie udrelo v piatok popoludní a vyvolalo cunami, ktoré zasiahlo grécky ostrov Samos a turecké mesto ...Zdieľať
aptopix_turkey_earthquake_78845 a5d8990b72bd4536ae381a5fe7778af4 676x414 31.10.2020  - Silné zemetrasenie v Egejskom mori, ktoré zasiahlo Grécko a Turecko, si vyžiadalo už 28 mŕtvych. Zemetrasenie udrelo v piatok popoludní a vyvolalo cunami, ktoré zasiahlo grécky ostrov Samos a turecké mesto Izmir, kde zahynulo 26 ľudí. Nasledovali stovky následných otrasov.

Niekoľko osôb môže byť v spadnutých budováchTímom sa už podarilo zachrániť približne sto ľudí, zatiaľ však nie je známe, koľko osôb sa nachádzalo v spadnutých budovách. Na akcii sa podieľa asi päťtisíc záchranárov.

Turecké úrady zatiaľ evidujú 831 zranených, podľa ministerstva zdravotníctva je 25 z nich na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Medzi obeťami sú aj tínedžeri


Na Samose zomreli po páde steny dvaja tíndžeri. Najmenej 19 osôb je zranených. Dvoch pacientov, vrátane 14-ročnej osoby, previezli letecky do Atén. Sedem hospitalizovali na ostrove.

Morská voda zaplavila ulice hlavného prístavného mesta Vathi. Tamojšie úrady vyzvali ľudí, aby sa vyhli pobrežiu a potenciálne poškodeným budovám.

Zemetrasenie malo magnitúdo 6,9


Podľa seizmologického centra Kandilli zemetrasenie malo magnitúdo 6,9 a vychádzalo z hĺbky približne 16 kilometrov.

Otrasy bolo cítiť na východogréckych ostrovoch, v Aténach i v Bulharsku. V Turecku ich cítili v Egejskom a Marmarskom regióne.
 
 
 Zdroj: Webnoviny.sk - Zemetrasenie v Turecku a Grécku má najmenej 28 obetí, ďalšie ešte môžu byť v zrútených budovách (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V niektorých okresoch možno nebude druhé kolo plošného testovania, pripustil Igor Matovič.
<< predchádzajúci článok
Vo veku 90 rokov zomrel škótsky herec Sean Connery. Preslávil sa ako predstaviteľ agenta Jamesa Bonda

Zemetrasenie v Turecku a Grécku má najmenej 28 obetí, ďalšie ešte môžu byť v zrútených budovách (video) - diskusné fórum čitateľov