Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. decembra 2022

Žene sľúbili 16-tisíc eur a takmer prišla o sedem. Nedajte sa oklamať, radí políciaBardejovskí kriminalisti vyšetrujú prípad podvodu, ktorého obeťou sa stala 54-ročná žena. Ako informoval prešovský krajský hovorca Daniel Džobanik, koncom novembra ju ...Zdieľať
127085095_1616277538582940_2902035534796413232_o 676x451 6.12.2022 (Webnoviny.sk) - Bardejovskí kriminalisti vyšetrujú prípad podvodu, ktorého obeťou sa stala 54-ročná žena. Ako informoval prešovský krajský hovorca Daniel Džobanik, koncom novembra ju telefonicky kontaktoval neznámy páchateľ a opýtal sa jej, či obchoduje s bitcoinom a oznámil jej, že zarobila 16-tisíc eur.

Údaje o platobnej karte


Po následnej vzájomnej komunikácii mu žena poskytla údaje o svojej platobnej karte ako aj ďalšie údaje, ktoré od nej žiadal.

„S týmito údajmi sa napojil na jej počítač a previedol z jej účtu na iný účet sumu vo výške 6 990 eur,“ upozornil Džobanik.

Nepodliehajte stresovej situácii


Po tomto zistení poškodená okamžite kontaktovala políciu a promptnou prácou policajtov sa podarilo zaistiť časť finančných prostriedkov vo výške viac ako 3 800 eur.

„Nedajte sa oklamať. No ak sa tak už stane, v čo najkratšom čase kontaktujte políciu. Pokiaľ tak urobíte, je ešte šanca zachrániť, ak už nie celú sumu, tak aspoň časť peňazí. Pokiaľ z akýchkoľvek dôvodov nechcete políciu kontaktovať, zdôverte sa s tým svojim najbližším,“ radí policajný hovorca v súvislosti s týmto prípadom, v ktorom bardejovský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie pre prečin podvodu.

Zároveň pripomenul, že na vykonanie bezhotovostného prevodu nie je potrebné číslo na platobnej karte, ale číslo účtu. „Nepodliehajte stresovej situácii, do ktorej vás volajúci úmyselne vmanévruje a ani vidine ľahkého zárobku,“ dodal Džobanik.


Zdroj: Webnoviny.sk - Žene sľúbili 16-tisíc eur a takmer prišla o sedem. Nedajte sa oklamať, radí polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kedy poslať listy a balíky, aby dorazili pred Vianocami? Slovenská pošta odporúča v tieto termíny
<< predchádzajúci článok
Jankovská neprišla na súd v kauze Fatima, Vida je ochotný vydať nahrávky