Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2006

Žiadne prímerie, kým v Libanone bude jediný izraelský vojakHizballáh odmietne prímerie s Izraelom, kým sa všetky izraelské jednotky nestiahnu z Libanonu, povedal vo štvrtok hovorca militantného šiitského hnutia. "Neprijmeme žiadne prímerie, ak čo len jediný ...Zdieľať

DUBAJ 3. augusta (WEBNOVINY) - Hizballáh odmietne prímerie s Izraelom, kým sa všetky izraelské jednotky nestiahnu z Libanonu, povedal vo štvrtok hovorca militantného šiitského hnutia. "Neprijmeme žiadne prímerie, ak čo len jediný izraelský vojak zostane na území Libanonu, aj ak iba na jednom metri (krajiny)," povedal pre arabskú televíznu stanicu al-Džazíra Husajn Rahhál. "Také prímerie neprijmeme a začne sa oslobodzovacia vojna," dodal. Pre TV stanicu so sídlom v Katare tiež povedal, že Hizballáh si želá zastavenie agresie v "širšom zmysle, ako je prímerie". "Zastavenie agresie znamená stiahnutie všetkých okupačných síl z našej krajiny. Inak prímerie nemá zmysel."

Izraelská ofenzíva sa začala po preniknutí milícií Hizballáhu na izraelské územie 12. júla, zajatí dvoch izraelských vojakov a zabití ďalších ôsmich.

SITA, AFP, AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prístup medzinárodného spoločenstva desí islamský svet
<< predchádzajúci článok
HP a JA-YE chcú povzbudzovať zodpovedné podnikanie mladých

Žiadne prímerie, kým v Libanone bude jediný izraelský vojak - diskusné fórum čitateľov

zase loz:((3.8. 20:34:45