09. augusta 2007

Žilina po jedenástkach skončila v Lige majstrov

Futbalisti MŠK Žilina nepostúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2007/08. V stredajšej odvete 2. predkola tejto najprestížnejšej európskej klubovej súťaže podľahol slovenský majster na štadióne Evžena ...

PRAHA 8. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti MŠK Žilina nepostúpili do 3. predkola Ligy majstrov 2007/08. V stredajšej odvete 2. predkola tejto najprestížnejšej európskej klubovej súťaže podľahol slovenský majster na štadióne Evžena Rošického na pražskom Strahove domácej Slavii až na strely zo značky pokutového kopu 3:4. Dramatický súboj rozhodol v šiestej sérii jedenástkového rozstrelu domáci kapitán Vlček, zatiaľ čo hosťujúci Vomáčka svoj pokus nepremenil. V riadnom hracom čase, aj po predĺžení 2x15 minút sa stretnutie skončilo rovnako ako pred týždňom v Žiline 0:0.

Žilinčania začali odvetu dvojsúboja o Ajax bez rešpektu. V úvodných šiestich minútach sa troma streleckými pokusmi prezentoval Jež, ale ani raz nenamieril presne. Na domácej strane odpovedal pokusom vedľa bránky z 20 m slovenský reprezentant Krajčík. Svižnú úvodnú štvrťhodinku na Strahove zakončil nepresnou hlavičkou kapitán Slavie Vlček. V 17. min po faule na Devátého aktívny Jež zahrával priamy kop a prinútil Vaniaka vyraziť loptu pred seba. Výbornú polhodinu slovenského majstra zakončil Devátý v dobrej pozícii slabou strelou vedľa pravej žrde. Vzápätí mohlo v strahovskom daždi gólovo zahrmieť na druhej strane, ale nebezpečný center Kalivodu neusmernil Šenkerík za Kuciaka. V nasledujúcich minútach sa práve slovenský gólman dvakrát vyznamenal. Najprv vyrazil krásny volej Vlčeka a po chvíli riskantným vybehnutím mimo šestnástky odkopol tomu istému hráčovi loptu z nohy. Prvý polčas solídnej úrovne uzavreli nepresnými pokusmi na domácej strane Šmicer a na hosťujúcej Porázik.
Slavia dala všetko do úvodu druhého dejstva. V 47. min sa dobre hrajúci Vlček rútil sám na Kuciaka, ale neprekonal ho. Z veľkého tlaku vyťažili domáci v rozpätí troch minút štyri rohy a peknú hlavičku Dřížďala. V 57. min prispela k strhujúcemu tempu nakrátko aj Žilina. Po akcii Brešku a striedajúceho Štyvara sa dostal k lopte v dobrej pozícii Porázik, ale príliš dlho váhal a napokon bol z toho len prvý a jediný roh hostí v zápase. V 86. min sa po dlhom čase prezentoval peknou akciou Breška, ale jeho jedovke chýbali centimetre. A keďže neskôr desiaty ani jedenásty roh Slavie ku gólu neviedli, stretnutie sa z riadneho hracieho času posunulo do predĺženia.
V prvej nadstavenej pätnásťminútovke mala podľa predpokladov navrch Slavia. V 96. min pálil na Kuciaka striedajúci Necid, o tri minúty neskôr Volešák. V oboch prípadoch žilinský gólman vyrážal na roh. To isté sa zopakovalo aj v 105. min, čiže strela Volešáka, úspešný zákrok Kuciaka a následný roh domácich. So začiatkom druhého predĺženia sa čoraz viac hra spomaľovala, futbalovú krásu nahradila únava. V 114. min mohlo prísť rozuzlenie strahovskej drámy. Štrba fauloval tesne za šestnástkou Vlčeka, rozhodca nariadil priamy kop, ale Volešák z ideálnej pozície trafil iba do dobre pripraveného žilinského múru. Zvyšných pár minút predĺženia sa už len dohrávalo a veľké finále obstaral pred pol dvanástou v noci jedenástkový rozstrel. Aj v ňom sa odohrávala dráma. Slavia viedla už 2:0, Žilina vyrovnala na 2:2 aj 3:3. Napokon rozhodla šiesta séria a úspešný pokus domáceho kapitána Vlčeka, na ktorý hosťujúci Vomáčka odpovedal len prestrelením Vaniakovej svätyne.