22. septembra 2008

Žilina podľahľa Banskej Bystrici 0:1

Hosťujúci Žilinčania si od úvodu zápasu vytvorili územnú prevahu a viackrát zatlačili domácich Bystričanov pred ich šestnástku, ale brankár Ďurčo nemusel riešiť žiadnu nebezpečnú ...

BRATISLAVA 22. septembra (WEBNOVINY) - Hosťujúci Žilinčania si od úvodu zápasu vytvorili územnú prevahu a viackrát zatlačili domácich Bystričanov pred ich šestnástku, ale brankár Ďurčo nemusel riešiť žiadnu nebezpečnú situáciu. Prácu mal ako prvý Perniš, keď Šulek prenikol po ľavej strane a zamestnal ho tvrdou strelou. O tri minúty neskôr Vladavičov pokus obtrel o žrď Ďurčovej svätyne. Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:0 (1:0) Gól: 40. M. Ďuriš, ŽK: 36. Kotrys, 38. Debnár, 75. Vyskoč - 59. M. Ďurica, rozhodovali: Smolák - Slyško, Benko, 2200 divákov V 32. min sa opäť hostia mohli presadiť z ľavej strany: Belák poslal loptu do ohňa a Debnár takmer našiel vlastnú bránku. Potom zaujala hlavička Piačeka po Štrbovom centri a v 38. min Belák spoza šestnástky netrafil. Nečakaný nádherný moment prišiel v 40. min, keď Bystričan Ďuriš z 27 m napriahol a vymietol ľavú "šibenicu". V druhom polčase sa hralo obojstranne živšie. Väčšia aktivita bola na kopačkách Žiliny, ale do šance sa dostali v 52. min domáci, keď Kotrys z ľavej strany našiel vpravo Tótha, ktorý pristrčil do päťky a Ďuriš takmer prekvapil Perniša. Následne prišli šance hostí. Belák namieril spoza pokutového územia vedľa a v 62. min po Vladavičovej prihrávke Štrba strieľal do žrde. Žilinčania tlačili, ale bez gólového efektu. Na druhej strane v 70. min po rohovom kope Tótha poslal Kotrys v páde loptu pod brvno, Perniš ju však vytlačil. V závere zápasu sa očakával tlak hostí, domáci sa však neschovali do ulity a hrozili. V 86. min preveril Perniša Pečovský a v nadstavenom čase mieril Duriš z brejku tesne vedľa pravej žrde. Žilinčania si odvážajú svojú prvú prehru v tomto ročníku. SITA