29. novembra 2013

Žilina s debaklom od B. Bystrice, Košice vyhrali piaty zápas v rade

Na snímke pred domácim brankárom Marošom Mikolášom dvaja hráči hostí Radoslav Macík a Radomír Heizer. Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Žilina 29. novembra (TASR) - Žilina sa pustila do svojho súpera zostra. Hneď v prvých sekundách predviedla okulahodiacu akciu, na konci ktorej bol Ostrčil, ale namieril len do Kalembu. O malú chvíľu udrelo na opačnej strane, keď sa Kafka predral pred Mikoláša a prestrelil ho strelou do ľavého horného rohu. V ďalšom priebehu sa často vylučovalo, ale oba tímy zodpovedne bránili a šancí nebolo veľa. Najvýraznejšie sa ukazoval najmä hosťujúci White, ktorý v priebehu dvoch minút nevyužil dve dobré príležitosti, keď sa dvakrát ocitol nekrytý pred Mikolášom.

Prostredná časť hry ani nestihla začať a po siedmich sekundách Kadura tvrdou strelou zvýšil na 2:0. Pridať ďalší gól mohol po prihrávke Melanda Handlovský, ale zblízka minul bránu. Čo nevyšlo jemu, podarilo sa v 27. minúte Bambúchovi, ktorý v presilovej hre tečoval medzi kruhmi strelu Saracina. Žilinskí hokejisti predvádzali asi najslabší výkon v prebiehajúcej sezóne a za Bystričanmi zaostávali vo všetkých herných činnostiach. S výnimkou ojedinelých výpadov prvej formácie za prvé dve dejstvá nič nepredviedli.

V záverečnej tretine sa obraz hry prakticky nezmenil. Hostia kontrolovali priebeh stretnutia, navyše v 50. minúte Lunter dorazil Macíkovu strelu a Bystrica viedla o štyri góly. Domáci naďalej pôsobili bezradne a do konca stretnutia inkasovali ešte dvakrát. V 57. minúte sa presadil Tomáš Zigo a o pár sekúnd neskôr uzavrel na konečných 6:0 svojim druhým presným zásahom Kadura.

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
3. Kafka, 21. Kadura, 27. Bambúch, 50. Lunter, 57. Zigo, 59. Kadura. Rozhodovali: Novák - Holienka, J. Tvrdoň, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Buc (Žilina) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1005 divákov.

XXX

HK 36 Skalica - HC Košice 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)

V súboji s lídrom tabuľky nebolo od začiatku poznať, že hostia absolvovali dlhú cestu. Od prvých minút zápasu sa ukázali v útočnom svetle. V 4. minúte Lipovský zachránil pred dotierajúcim Bartošom, ďalšie minúty sa odohrávali v tretine domácich. Možnosť otvoriť skóre zápasu spálil v 7. minúte Hrnka. V 10. minúte bol vylúčený Lažo, hostia však početnú výhodu nevyužili. V nasledujúcich minútach mali šance Jenčík, ten svoj únik nepremenil a v šanci neuspel ani domáci Šátek. V 15. minúte bol vylúčený domáci Kozák, po 9 sekundách skóre zápasu otvoril Štrbák. Vzápätí mohol vyrovnať Školiak, no Hylák bol na mieste. Pri signalizovanom vylúčení za faul domácich na 0:2 vsietil v 18. minúte Hinďoš. Deravá obrana domácich nestačila v 19. minúte na Marcinka, ktorý zvýšil na 3:0. Tesne pred klaksónom Sojčík fauloval Tršku úderom do hlavy, za tento faul dostal košický hráč trest 2+2, hoci mal nasledovať trest 5+DKZ.

Druhú tretinu začali domáci presilovkou v trvaní vyše troch minút, no zohrali ju bez dôrazu, len s jednou strelou Kuľhu na Hyláka. Domáci hrali bez iskry, pôsobili odvzdaným dojmom. Košice mali priebeh zápasu pod kontrolou, nepúšťali domácich do žiadnej vážnejšej šance. Až v 36. minúte mohol skórovať Lažo, no svoju šancu nevyužil. Domáci nevyužili ani presilovku pri vylúčení Češíka, skóre sa tak v druhej tretine nemenilo.

V 43. minúte dostal prihrávku do jazdy Spilár a nedal Lipovskému šancu. Jednu z mála šancí domácich v nasledujúcej minúte Obdržálkovi zneškodnil Hylák. Košice prevyšovali domácich vo všetkých herných činnostiach a až v poslednej 10-minútovke sa domácim podarilo skorigovať výsledok. V 53. minúte po konzultácii s videorozhodcom sa domáci dočkali gólu. V skrumáži sa oň postaral Lažo. Na 2:4 tečoval strelu od modrej čiary v 59. minúte Mráz. Hostia si tak odvážajú po výbornom výkone zaslúžené tri body, keď domáci sa nevedeli vymaniť z herného kŕča, ktorý sa prejavil už vo viacerých predchádzajúcich zápasoch.

53. Lažo, 59. Mráz - 16. Štrbák, 18. Hinďoš, 19. Marcinko, 43. Spilár. Rozhodovali: Bundil - J. Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1540 divákov