17. augusta 2013

Žilina si pripísala prvú prehru, v Trnave prehrala 0:1

Na snímke radosť futbalistov Spartaka Trnava

Na snímke radosť futbalistov Spartaka Trnava Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trnava 17. augusta (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v 6. kole Corgoň ligy 2013/2014 nad MŠK Žilina gólom Hodeka zo 49. minúty tesne 1:0 a do tabuľky si pripísali dôležité tri body. Trnavčania bodovali naplno po troch kolách, "šošoni" zasa neokúsili chuť víťazstva v rovnako dlhom čase.

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:0 (0:0)

V úvodných desiatich minútach zaujali divákov strieľané centre Chovanca či Štepanovského na domácej strane a rovnako tak aj vysoká lopta Žilinčana Picha, ani jeden pokus však nenašiel správneho adresáta. V 13. minúte po chybe Tótha vnikol Mihálik do šestnástky, ale sklz ďalšieho trnavského obrancu odvrátil nebezpečenstvo. V 19. minúte nezakončil pre zmenu na druhej strane po úniku Štepanovského nabiehajúci Chovanec. Presne po polhodine hry prešla lopta po zaváhaní Adámika s Filipkom popred bránkovou čiarou, no našťastie pre Trnavu sa nenašiel nikto zo Žilinčanov, kto by loptu dorazil do brány. V 35. minúte videli diváci najkrajšiu akciu prvého polčasu. Štepanovský prešiel od polovice ihriska cez piatich hráčov, z hranice šestnástky prekonal Dúbravku, ale loptu zastavilo brvno. O tri minúty neskôr mohla viesť aj Žilina, ale Pich hlavou neprekonal Filipka a ani následná dorážka Škvarku si nenašla cestu do trnavskej brány.

Druhý polčas začali domáci útočne v snahe streliť potrebné góly na víťazstvo. Najskôr preletela strela Procházku v 48. po prihrávke od Grabeža okolo ľavého horného rohu žilinskej brány, no o minútu neskôr už trnavskí diváci jasali. Mikovič obral o loptu Mabouku a po jeho nezištnej prihrávke otvoril skóre zápasu Hodek. Presne po hodine hry podnikli Žilinčania rýchly protiútok, keď po ľavej strane unikol Pich, no jeho strelu z uhla Filipko vyrazil na roh. O tri minúty po úniku Mikoviča zle vystrelil Štepanovský, v 69. minúte zasa Filipko kryl strelu Mihálika. V závere zápasu mohli padnúť góly na oboch stranách. Najskôr sa presadil domáci Mikovič popri Vavrovi, ale vybiehajúci Dúbravka akciu zmaril a loptu prikryl aj pred Vlaskom, neskôr nastrelil za hostí Škvarka pravú žrď Filipkovej brány. V poslednej minúte sa pri žilinskom vabanku dostal do rýchlej kontry Vlasko, no z jeho prihrávky Sabo prestrelil bránu hostí. Trnava udržala tesné víťazstvo a získala potrebné tri body.

Gól:
49. Hodek. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Janečka, Grabež - Jelič, Guba, 3055 divákov.

zostavy a striedania:
Spartak Trnava: Filipko - Janečka, M. Tóth, Adámik, Grabež - Kuzma - Štepanovský, Procházka, Chovanec (72. Vlasko) - Mikovič (88. Vyskočil), Hodek (71. Sabo)
MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Vavro, Akakpo, Hučko (82. Guba) - Pečovský - Mihálik, Paur (46. Jelič), Škvarka, Pich (71. Žilák)- Majtán