29. novembra 2018

Žilina v predohrávke podľahla po predĺžení Trenčínu

Hokejisti Trenčína, archívna snímka.

Hokejisti Trenčína, archívna snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Žilina 29. novembra (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili vo štvrtkovej predohrávke 39. kola Tipsport Ligy na ľade MsHK DOXXbet Žilina 2:1 po predĺžení. Víťazný gól hostí strelil v 63. minúte Marek Hecl.

predohrávka 39. kola Tipsport Ligy

MsHK DOXXbet Žilina - HK Dukla Trenčín 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

16. Mar. Hudec (Rud. Huna, Húževka) – 24. Sojčík (Krejčí, J. Švec), 63. M. Hecl (Sádecký). Rozhodovali: Baluška, Adamec – Gegáň, Šefčík, vylúčení: 6:1 na 2 min., navyše: Milý 5+DKZ za faul kolenom – Dlouhý 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, 497 divákov.

MsHK DOXXbet Žilina:
Mikoláš – Kučný, Dubeň, Jankovič, Mar. Hudec, Piegl, Bagin, Žilin – Hvila, Podešva, Balej – Síkela, Húževka, Rud. Huna - Bárta, J. Ručkay, Beránek – Jenčík, Dom. Rehák, Milý - Hrazdíra

HK Dukla Trenčín:
Valent – Rýgl, Krejčí, Bohunický, Holenda, Kovář, Frühauf, Luža – Radivojevič, J. Švec, Sojčík – Bartovič, Sádecký, M. Hecl – T. Varga, Dlouhý, Mikula – D. Hudec, J. Pardavý ml., Špankovič - Jakubec

Žilinčania mali v predohrávke 39. kola v úvode o niečo viac z hry, ale ich najväčšiu šancu spálil obranca Kučný, keď v 10. min. sám pred Valentom nedokázal skórovať. Trenčania hrali v polovici prvej časti presilovku, ale nedokázali ju využiť a domáci to trestali. V 16. min. obranca Marek Hudec vystrelil a puk od Bartovičovej prilby skončil za Valentom, ktorý nemal šancu reagovať. Hostia sa snažili vyrovnať a deväť sekúnd pred koncom úvodnej časti sa im aj podarilo dostať puk do bránky, lenže gól Sojčíka bol dosiahnutý korčuľou a teda neplatil.

Sojčík si všetko vynahradil v úvode druhej časti, keď na začiatku 24. min. Krejčí vystrelil spoza kruhov, k puku sa po vyrazení Mikolášom dostal spomínaný trenčiansky útočník a prekonal žilinského brankára. V 27. min. fauloval domáci Milý kolenom Hecla a šiel predčasne pod sprchy, ale hostia hneď v úvodnej minúte päťminútovej výhody po Sádeckeho faule sily na ľade vyrovnali. "Vlci" sa nakoniec vo zvyšku presilovky hostí ubránili, Trenčania však ostali pri chuti a Špankovič mohol v 33. min. po úniku poslať hostí do vedenia, no pri zakončení minul bránu. Na konci 34. min. narazil Dlouhý obrancu Bagina za žilinskou bránou na mantinel a domáci hráč zostal ležať na ľade. Nakoniec mu z neho pomohli bez nosidiel, ale v hre nepokračoval a Dlouhý dostal trest do konca stretnutia. Päťminútovku v prevahe však hrali domáci veľmi zle, hostia počas nej nevyužili dokonca ani prečíslenie troch na jedného a Žilinčania svoje trápenie nakoniec ukončili trestom za veľa hráčov na ľade.

Trenčania si od úvodu tretej časti vytvorili viacero dobrých šancí, ale domáci, aj vďaka dobrým zákrokom Mikoláša, neinkasovali ani v početnej výhode hostí. V 48. min. mohol dostať domácich opäť do vedenia Huna, lenže v situácii 2 na 1 si s Valentom v trenčianskej bránke neporadil. Hostia postupne zvyšovali početnosť streľby, nevyužili v polovici tretinu ďalšiu presilovku. Žilinčania hrali obetavo, hádzali sa do striel, ubránili aj ďalšiu presilovku, no tri minúty pred koncom opäť zle striedali a Trenčanom ponúkli štvrtú presilovku v zápase. Po minúte vyhodil Húževka pri obrannom zákroku puk mimo ľad a hostia mali k dispozícii 58-sekundovú presilovku 5 proti 3, ale ani raz sa v nej nedostali k strele, a keďže neskórovali ani potom, muselo sa predlžovať.

V 63. min. sa hostia dostali do prečíslenia a Hecl po Sádeckého strele nakoniec vybojoval gólom pre Trenčín najtesnejšiu výhru.