20. novembra 2012

Žilina v prestrelke pokorila Poprad, Nitra zdolala Martin

Výsledky 22. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 7:5 (1:2, 5:1, 1:2) Góly: 6. Škoda (T. Varga, Kokavec), 24. Škoda (Rúfus, Kokavec), ...

nitra martin BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) - Výsledky 22. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 7:5 (1:2, 5:1, 1:2)

Góly: 6. Škoda (T. Varga, Kokavec), 24. Škoda (Rúfus, Kokavec), 32. T. Sýkora (tr. strieľanie), 33.O. Ďuriš (Dlouhý), 34. Drevenák (Kokavec), 40. Škoda (Drevenák), 60. Škoda (T. Sýkora, Sekáč) - 11. Koskinen (R. Tomas), 16. Klouda (Hvila, R. Suchý), 34. Jabrocký (Matúš Paločko), 47. Jabrocký (Koskinen, J. Špelda), 49. Vandas (Hvila, R. Suchý)
Vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Troliga 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku - Kovačevič 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: P. Jonák - Návratek, P. Tvrdoň, 1054 divákov

Žilina: Johanes - Rúfus, Sekáč, Brcko, Harant, Dlouhý, Leško - Kokavec, Škoda, T. Varga - K. Jass, Troliga, Krajči - Valášek, O. Ďuriš, Drevenák - T. Sýkora, Staňo, Drábek
Poprad: Nikkilä (41. Sidor) - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, J. Špelda, M. Kurali, Jáchym - Vandas, Klouda, Hvila - R. Tomas, Balán, D. Buc - Matúš Paločko, Koskinen, Jabrocký - S. Takáč, Gapa, Homa

I. tretina

'Kamzíci' mohli ísť do vedenia hneď v úvode zápasu pri vylúčení Kokavca, ale početnú výhodu však nevyužili. V 6. min sa pred Nikkiläom najlepšie zorientoval center prvého útoku Škoda a Žilina viedla 1:0.

V 10. min sedel na trestnej lavici bývalý hráč Žiliny Jabrocký, Popradčania svoje oslabenie zužitkovali na vyrovnanie, do streleckej listiny sa z uhla zapísal Koskinen.

V 14. min putoval na trestnú lavicu domáci Krajči a Poprad zvýšil zásluhou Kloudu 2:1. V závere I. tretiny nepremenil trestné strieľanie domáci Krajči.

II. tretina

Úvod druhej časti bol trochu ospalý. Pri vylúčení Valáška unikol Škoda a v oslabení vyrovnal na 2:2. V nasledujúcich minútach zaujala len strela obrancu Brcka, ktorý trafil žŕdku hosťujúcej bránky. Gólovo bohatá bola druhá desaťminútovka II. tretiny.

V 32. min faulovaný Sýkora z trestného strieľania zvýšil poslal Žilinu do vedenia 3:2. O 28 sekúnd neskôr Ďuriš pridal ďalší presný zásah Žiliny a o ďalšiu minútu Drevenák upravil na 5:2, ale hostia zásluhou Jabrockého korigovali stav duelu. Devätnásť sekúnd pred druhou sirénou skompletizoval hetrik Škoda - 6:3.

III. tretina

Úvod tretej časti bol 'vlažnejší'. Potom prišla skvelá trojminútovka v podaní popradských 'kamzíkov', keď Jabrocký a Vandas znížili na 6:5. Poprad v snahe o vyrovnanie odvolal 90 sekúnd pred koncom striedajúceho brankára Sidora, ale strelecký disponovaný Škoda pridal svoj štvrtý gól a spečatil zaslúžené víťazstvo 'vlkov'.

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 13. R. Tománek (Vosátko, Ordzovenský), 26. Tománek (M. Segľa, Ordzovenský)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: M. Bača 5+DKZ za napadnutie, R. Tománek (obaja Nitra) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Výleta, Zvrškovec, 1846 divákov

Nitra: Valent - Nádašdi, König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, F. Kuzma, Árvay, M. Bača - M. Kováčik, T. Chrenko, Jokila - R. Tománek, Hamrák, M. Segľa - Mašlonka, Podstavek, Kadura - Pupák, Hrnka
Martin: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Zukal, Hriňa, M. Danko, Slávik - Markovič, M. Beran, Michal Važan - Murček, M. Hollý, T. Petruška - Korytko, Mikušovič, Vartovník - Kentoš, Dírer, M. Horský

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Každá výhra je dobrá, či už je to o jeden gól alebo o dva góly. Hráčov som upozorňoval na to, že tento zápas bude náročný. Povedal som im, že ak budú hrať dobre v defenzíve, budú schopní uspieť. Tak sa aj stalo. Zápas mal emócie, náboj a napokon sme spokojní s víťazstvom."
Róbert Pukalovič (tréner MHC Mountfield): "Prišli sme s cieľom pokúsiť sa získať bod, hoci sme vedeli, že to bude veľmi ťažké. S Nitrou sa nedá vyhrávať, no občas sa dá uspieť. Dnes rozhodlo, že Nitra má skúsenejších hráčov, ktorí si vedeli podržať puk, no my sme sa ho ľahko zbavovali. Už po prvej tretine som cítil, že to dnes budeme mať náročné."

I. tretina

Hoci prvú presilovku mali k dispozícii domáci, ujať vedenia sa v nej mohli hostia. Nádašdiho zaváhanie na modrej čiare nevyužil Beran, ktorý nepremenil samostatný únik.

V 6. min pripravil Pupák výbornú pozíciu Bačovi, no ten pred odkrytou bránkou neuspel.

O minútu neskôr mal sľubnú príležitosť hosťujúci Petruška, ale zblízka proti Valentovi neuspel.

Vedenia sa ujali domáci v 13. min., v presilovej hre strieľal bez prípravy Tománek a jeho pokus nešťastne usmernil do Šúrekovej bránky jeden z obrancov hostí.

II. tretina

V 26. min sa o vyrovnanie snažil Markovič, no individuálnu akciu nezakončil gólom.

Nitra udrela z následného protiútoku.

Segľa našiel prihrávkou spoza bránky Tománka a nekrytý útočník domácich pohotovo zvýšil na 2:0.

V 39. min hrali hostia presilovku, no po chybe v útočnom pásme pozabudli na Segľu.

Ten ušiel do brejku, bol faulovaný, no nariadené trestné strieľanie nepremenil.

V tretej tretine sa hostia viac snažili o útočnú hru, no stroskotávali na pozornej defenzíve Nitry.

Gól nedosiahli ani počas záverečnej hry so šiestimi korčuliarmi.