17. apríla 2012

Žilina v semifinále pohára nezaváhala, Senica remizovala

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 1:1 (0:0) Góly: 57. Hodek - 85. Strnad, ŽK: 15. Hodek, 51. Pavol Majerník, 65. M. Pavlovič, 85. Paur - 32. Kalabiška, rozhodovali: Smolák - R. Sluk, Košecký, 960 divákov ...

zilina banska bystrica FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 1:1 (0:0)

Zlaté Moravce: M. Kuciak - A. Candrák, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Husár - Paur - Orávik, Hodek, Martin Luhový, M. Hruška - Ľ. Bernáth (89. Martin Ondrejka)
Senica: P. Bolek - Štepanovský, P. Pavlík, Gorosito, Pedro Leal - Križko (63. Černý) - Jaroslav Diviš, T. Kóňa, Wijlaars (63. Strnad), Kalabiška - Diarrassouba (74. Blackburn)

I. polčas

Úvodné minúty patrili hosťom. Už v 3. min sa ocitol v gólovej príležitosti Kalabiška, v poslednej chvíli mu loptu na rohový kop vypichol Pavlovič. O štyri minúty neskôr vyhral bežecký súboj s Pavlovičom Diarrassouba, jeho strela pozdĺž celej bránky letela mimo. V 28. min Kóňa vysunul Diviša, ktorého gólovú strelu Kuciak reflexívne vytesnil na rohový kop.

Po jeho rozohratí a zmätku v pokutovom území ViOnu zazvonila pravá žrď Kuciakovej bránky. V týchto fázach hry boli aktívnejší hostia. Po polhodine hry sa oprel do lopty spoza šestnástky Križko, jeho projektil preletel ponad Kuciakovu bránku. V 34. min sa dostal do zakončenia Bernáth, Bolek jeho strelu s istotou kryl. V závere prvého dejstva Bernáth vysunul Hrušku, avšak pozorný Bolek stihol včas vybehnúť.

II. polčas

Po zmene strán sa začalo zostra. V 48. min Kalabiškov center našiel v malom vápne osamoteného Diarrassoubu, jeho hlavičku však Kuciak bravúrne vyrazil. V ďalšej dobrej príležitosti sa ocitol v 53. min.

Kalabiška, ktorý z ôsmich metrov prestrelil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 57. min, keď Bernáth poslal loptu do pokutového územia, Pavlík ju trestuhodne minul a osamotený Hodek s prehľadom prekonal bezmocného Boleka - 1:0.

Po hodine hry sa opäť Diarrassouba ocitol sám pred Kuciakom, domáci gólman bol znova úspešný. Vyrovnanie mal na kopačke v 66. min Gorosito, z rohu malého vápna však netrafil odkrytú polovicu bránky. V 77. min. sa skóre mohlo opäť meniť, keď po Hruškovom rohu a zmätku v pokutovom území hostí Paurova strela z hranice šestnástky "lízala" ľavú žrď Bolekovej bránky. Vyrovnanie priniesla 85. min, lebo striedajúci Strnad z desiatich metrov nedal Kuciakovi šancu. V závere mohol strhnúť vedenie na stranu hostí Blackburn, skvelý Kuciak na bránkovej čiare zachránil.

Reakcie trénerov:

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Museli sme sa zaobísť bez deviatich hráčov z nášho úzkeho kádra. Senica svoje šance nepremieňala, paradoxne sme sa ujali vedenia a mohli sme vyhrať aj 2:0. Remíza je však spravodlivá. Tešíme sa na odvetný zápas v Senici."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Je to pre nás dobrý pohárový výsledok, pred zápasom by sme ho brali. Zahodili sme však mnoho príležitostí, s čím nemôžem byť spokojný. Pred odvetou máme reálnu šancu na postup do finále."

MŠK Žilina - FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 47. Akakpo, ŽK: 52. Pečovský, 87. Barčík - 28. Poljovka, 80. Považanec, 81. M. Pančík, rozhodovali: Pavlík - Balko, T. Somoláni, 1824 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo (57. R. Gergel), Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík, Bello, Deza (83. Ján Novák) - Pich, J. Mihálik (68. S. Angelovič)
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík, Poljovka, Gyömbér, Savič - Brašeň (79. Rejdovian), Marek Hlinka, Považanec, Hučko - Matúš (58. M. Kuzma), Laksík (79. R. Augustín)

I. polčas

Prvú štvrťhodinu sa hralo zväčša v strede poľa. V 18. min pálil domáci Pečovský spoza šestnástky, ale lopta minula hornú žrď. Iniciatívu v útoku preberali Žilinčania. V 29. min sa ušla obrane dvojica J. Mihálik, Pich, ale brankár Boroš vyriešil túto situáciu, keď sa včas dostal k odrazenej lopte.

O necelú minútu neskôr na opačnej strane nebezpečne vystrelil Brašeň. V 36. min mali hostia veľkú príležitosť na úvodný gól, keď sprava centroval spomenutý Brašen. V "priamom súboji" útočníka Matúša - chystal sa hlavičkovať - s domácim gólmanom bol však úspešnejší Krnáč.

II. polčas

Hneď po prestávke domáci dobre rozohrali štandardnú situáciu, Nunes poslal centrovanú loptu do šestnástky a togský stopér Akakpo otvoril hlavou skóre - 1:0.

V 56. min Považanec z diaľky vyskúšal Krnáčovu pozornosť, ale žilinský brankár loptu vytlačil na roh. Po tejto akcii hostia ožili, hra sa zrýchlila.

V 60. min však kontrovali domáci, Pich pálil nebezpečne z tesnej blízkosti, Boroš mal s jeho strelou čo robiť. V 74. min si "žlto-zelení" vydýchli, Hlinkovu prudkú strelu tečoval obranca Piaček, ale našťastie letela mimo priestoru žilinskej bránky.

Posledná štvrťhodina pripomínala úvodnú, opäť sa hralo najmä v strede poľa.

Veľkú šancu mal päť minút pred koncom striedajúci Augustín, ktorý sa uvoľnil na pravej strane a zblízka pálil tesne vedľa pravej žrde domácej bránky.

V 90. min ešte pohrozil Považanec, ale Žilina s novým trénerom - Holanďanom Fransom Adelaarom - uhájila tesné víťazstvo.

Frans Adelaar (tréner Žiliny): "Hrali sme proti organizovanému a disciplinovanému tímu, ktorý bol dobrý v protiútokoch a zbieral odrazené lopty. Teší ma, že po prestávke sme dali gól zo situácie, ktorú sme deň predtým trénovali. Potom som pre dobrú hru súpera zmenil organizáciu hry a utvorili sme si ďalšie šance. Videl som aj tri fantastické zákroky brankára Krnáča. Pre nás je dobré, že sme nedostali gól, lebo na súperovom ihrisku to bude ťažký zápas. Som rád, že sme vyhrali, keďže to bol môj prvý zápas v Žiline."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Bolo to slušné stretnutie, mužstvá sa snažili o rýchly prechod do útoku a tlačili sa do šestnástky súpera. Chýbali mi však konštruktívne prihrávky,
lepšia spolupráca. Súper strelil gól, ale je to otvorené aj pre nás a tešíme sa na odvetu. Verím, že sa nám podarí zdolať Žilinu a postúpiť do finále.