16. júla 2009

Žilina zvíťazila nad moldavským súperom

Slovenský futbalový vicemajster MŠK Žilina zvíťazil vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2009/2010 na domácej pôde nad moldavským súperom Dacia Kišiňov 2:0 (0:0). Po bezgólovom ...

ŽILINA 16. júla (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový vicemajster MŠK Žilina zvíťazil vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2009/2010 na domácej pôde nad moldavským súperom Dacia Kišiňov 2:0 (0:0). Po bezgólovom prvom polčase v 57. min otvoril skóre Tomáš Oravec. Víťazstvo "Šošonov" v 77. min poistil striedajúci Ivan Lietava. Odveta v Kišiňove je na programe vo štvrtok 23. júla.

MŠK Žilina - Dacia Kišiňov (Mold.) 2:0 (0:0)
Góly: 57. T. Oravec, 77. Lietava, ŽK: 66. Zlatkovič - 23. Grosev, rozhodovali: Trifonos - Papapanayiotou, Louca (všetci Cyprus), 3454 divákov

Žilina: D. Perniš - S. Angelovič, Piaček, Šourek, Patrik Mráz - Ľ. Guldan - Kobylík (88. Babatounde Bello), Jež, Adauto (56. Lietava), Zlatkovič (76. Žilák) - T. Oravec
Kišiňov: Maťugin - Negrescu, Gock, Caraulan, Grošev - Vic. Bulat, Trinitackij, Demčenko (84. Buza), Orbu - Sackey, Zgura (84. D. Popovici)

Žilinčania sa od začiatku snažili jednoduchým spôsobom, pomocou dlhých prihrávok a nakopávaných lôpt, dostávať pred súperovu bránku. Prvú šancu si vypracovali už v 3. min., keď po Kobylíkovom centri hlavičkoval Piaček, ale len tesne vedľa ľavej žrde. Podobná situácia sa opakovala o štyri minúty neskôr. Po Ježovom centri opäť zakončoval hlavou Piaček. V 11. min. nakopol loptu do pokutového územia Kobylík, dostala sa k Ježovi a ten krížnou strelou takmer otvoril skóre - lopta letela tesne vedľa ľavej žrde. V 26. min Ježov krížny center trafil z voleja Zlatkovič, ale zasa vedľa. Hostia z Moldavska sa snažili pozorne brániť, do útoku sa veľmi netlačili. Prvý "závar" pred žilinskou bránkou pripravili v 30. min. V pokutovom území však kombinovali veľmi dlho, Bulat váhal s finálnou prihrávkou a Sackey sa dostal do ofsajdu. Desať minút pred prestávkou opäť pohrozili domáci. Guldan strelou z asi 25 metrov prekvapil brankára Maťugina, pred ktorým lopta skočila a trafila pravú žrď. Ďalšiu vyloženú šancu Žilinčania spálili v 40. min. Po prihrávke Kobylíka Oravec tesne pred brankárom Kišiňova zle trafil loptu ľavou nohou a tá oblúčikom letela ďaleko vedľa.

Po prestávke sa opakoval obraz hry zo začiatku stretnutia, oba tímy akoby sa nanovo spoznávali. Hre chýbalo tempo, nakopávané lopty Žilinčanov neboli pre moldavskú obranu nebezpečné. Hostia sa pokúšali strieľať z väčších vzdialeností, ale Perniša vážne neohrozili. Žilinčania išli do vedenia v 57. min. po strele Tomáša Oravca. Z rohu veľkého vápna oblúčikom prekvapil moldavského brankára, ktorý na loptu nedosiahol a tá skončila v sieti - 1:0. O päť minút neskôr mohla Žilina vyhrávať o dva góly, Zlatkovič dostal ideálnu prihrávku pred bránku, ale bol tiesnený obrancami hostí a nepodarilo sa mu zakončiť. Po góle Žilinčania ožili, zrýchlili hru smerom dopredu, viac kombinovali. V 70. min. sa hostia po dlhšom čase nasťahovali do šestnástky Žiliny, Zgura nebezpečne vystrelil z uhla. Po nasledujúcom rohovom kope sa podarilo v hlavičkovom súboji uspieť domácim a odkopli loptu ďaleko od svojej šestnástky. Domáce víťazstvo Žiliny potvrdil v 77. min Lietava, ktorého vysunul do brejku Oravec - 2:0. Lietava sa o štyri minúty neskôr opäť sám prepracoval do šestnástky Kišiňova, ale jeho strela išla tesne vedľa. Žilinčania aj v posledných minútach zápasu držali hru na polovici súpera.