28. júla 2013

Žilinčania zvíťazili nad Zlatými Moravcami 3:1

Na snímke futbalista Žiliny Matej Jelič (vľavo) a hráč ViOnu Michal Pinter

Na snímke futbalista Žiliny Matej Jelič (vľavo) a hráč ViOnu Michal Pinter Foto: TASR/Pavol Ďurčo
Žilina 28. júla (TASR) - Prvú vážnejšiu akciu si pod Dubňom vypracovali hostia. Už v 5. minúte sa po kombinácii Nurkoviča s Pribulom dostal k zblokovanej lopte Orávik a iba tesne minul pravú tyč žilinskej brány. O tri minúty na to mohli skórovať aj domáci, ale Guba v tutovke nechal vyniknúť brankára Kuciaka. V nasledujúcich minútach hráči Zlatých Moraviec veľmi pozorne bránili všetky žilinské útočné pokusy, tiež sa pokúšali vyrážať do brejkov, na tie však nemali priveľa priestoru. Loptu mali v držaní predovšetkým Žilinčania. V 28. minúte sa po štandardke dostal ku koncovke z dobrej pozície domáci kapitán Piaček, ale Kuciak bol pozorný. Na druhej strane odpovedal ďalekonosným pokusom z dobrých 30 metrov Obročník, ale ani brankár Dúbravka nemal ťažkú prácu. Skóre sa mohlo meniť v 36. minúte po strele domáceho Jeliča, ale gólman ViOn-u ju dokázal vyraziť na rohový kop, z ktorého už žlto-zelení nič nevyťažili. O päť minút neskôr sa do toho oprel Guba, jeho tvrdá rana preletela tesne vedľa ľavej žrde.

Žilinský tréner Adrián Guľa poslal do druhého polčasu namiesto Gubu na ihrisku Nunesa a ten okamžite vybavil penaltu pre svoj tím. Pavlenda videl za faul na Nunesa v šestnástke žltú kartu a Róbert Pich v 47. minúte nariadený pokutový kop premenil - 1:0. O dve minútky neskôr mohol Škvarka zvýšiť náskok Žiliny na dva góly, ale napálil len obrancu Majerníka. V 54. minúte sa po prihrávke Pečovského opäť dostal do šance Škvarka, pekne preloboval gólmana Kuciaka, ale lopta napokon letela privysoko. V 63. minúte sa to už domácim podarilo, hlavička Tomáša Hučka skončila v sieti - 2:0. Žilinčania už za dvojgólového vedenia úplne kontrolovali hru a v 78. minúte pridali aj ďalší úder. Hučkov skvelý center dopravil do bránky Matej Jelič - 3:0. Chorvátsky útočník si tak otvoril svoj strelecký účet v službách MŠK. O šesť minút neskôr sa dočkali čestného úspechu aj hostia. Babic sa do toho oprel z hranice šestnástky a Dúbravka nemal v bráne žiadnu šancu - 3:1.

MŠK Žilina - ViOn Zlaté Moravce 3:1 (0:0)

Góly: 47. Pich (z 11 m), 63. Hučko, 78. Jelič - 84. Babic. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Zuziak - Orávik, Nurkovič, Pavlenda, Obročník, 2129 divákov

Zostavy a striedania:

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Vavro, Hučko - Pečovský, Škvarka, Bello (69. Mihalík), Pich (80. Zuziak) - Guba (46. Nunes), Jelič

Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Majerník, Candrák, Pintér - Obročník - Orávik, Babic, Bolinha (70. Sabo), Pribula - Nurkovič (63. Vaniš)