30. novembra 2012

Žilinskí futbalisti prehrali v Nitre 0:2

Výsledok piatkového stretnutia slovenskej najvyššej futbalovej ligy. FC Nitra - MŠK Žilina 2:0 (0:0) Góly: 76. Matúš Mikuš (z pok. kopu), 81. Cléber, ŽK: 80. Kolmokov, 82. ...

zilina nitra NITRA 30. novembra (WEBNOVINY) - Výsledok piatkového stretnutia slovenskej najvyššej futbalovej ligy.

FC Nitra - MŠK Žilina 2:0 (0:0)

Góly: 76. Matúš Mikuš (z pok. kopu), 81. Cléber, ŽK: 80. Kolmokov, 82. Cléber - 45. Pečovský, 71. Barčík, 76. Ricardo Nunes, rozhodovali: Samotný - R. Sluk, Benko, 459 divákov

Nitra: M. Chudý - Igor Kotora, Struhár, M. Kolmokov, Mičic - Š. Šmehýl, Kaspřák, V. Gajdoš (72. Šimonek), Šimončič, Cléber (86. Kroupa) - Matúš Mikuš (90. R. Oravec)
Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Pečovský, Akakpo, Ricardo Nunes - Škriniar - Paur (87. Káčer), Barčík, Gergel, Pich - J. Mihalík

I. polčas

V stretnutí dvoch tímov z rozdielnych častí tabuľky si prvú strelu zápasu pripísal domáci Cléber, ale bola neškodná.

Nasledoval medzišestnástkový futbal a prvý náznak šance až v 20. min, keď sa pred Chudým ocitol Ricardo Nunes, jeho pokus minul bránku Nitry.

Po polhodine hry mali hostia dve veľké možnosti otvoriť skóre, najskôr opäť Ricardo Nunes prihral Pichovi, ktorého štipľavú strelu pod brvno vytlačil na roh Chudý, a vzápätí po rohovom kope skončila lopta na brvne bránky domácich.

V 36. min Šimončičov center z pravej strany odvrátila obrana Žiliny na kopačky Gajdoša, ktorý strelou bez prípravy netrafil bránku Žiliny.

II. polčas

Pekný moment videla hŕstka divákov po prestávke, keď center Ricarda Nunesa z ľavej strany našiel Mihálika, ten prihral Pichovi a jeho strelu z hranice pokutového územia domáci gólman efektnou "robinzonádou" zneškodnil. V 74. min sa po centri Kaspřáka ocitol v dobrej príležitosti striedajúci Šimonek, jeho prízemná strela tesne minula žrď bránky MŠK.

O dve minúty fauloval Ricardo Nunes Šimončiča a z pokutového kopu s prehľadom otvoril skóre Mikuš strelou k ľavej žrdi Dúbravkovej bránky. V 81. min skórovali domáci opäť, keď po samostatnom úniku od polovice ihriska zvýšil na napokon konečných 2:0 Cléber.