Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2011

Žilinský kraj chce žalovať štát pre oddlžovanie nemocnícŽilinský samosprávny kraj (ŽSK) chce žalovať štát pre diskrimináciu pri oddlžovaní nemocníc. Podľa šéfa krajskej samosprávy Juraja Blanára neoddlžením regionálnych krajských nemocníc štát ...Zdieľať
pacienti ŽILINA 8. novembra (WEBNOVINY) - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) chce žalovať štát pre diskrimináciu pri oddlžovaní nemocníc. Podľa šéfa krajskej samosprávy Juraja Blanára neoddlžením regionálnych krajských nemocníc štát diskriminuje 330-tisíc obyvateľov kraja, ktorí si platia zdravotné poistenie rovnako ako pacienti štátnych nemocníc, ktorých oddlženie vláda už pripravuje.


"Vláda nepostupuje rovnako v prípade štátnych nemocníc a nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávnych krajov, pretože neschválila oddlženie týchto nemocníc, napriek tomu, že sú rovnako v systéme verejného zdravotníctva. Preto Žilinský samosprávny kraj pripravuje podanie na medzinárodné inštitúcie, kde budeme Slovenskú republiku žalovať pre túto diskrimináciu. Pretože, ak by sme s týmto súhlasili, tak súhlasíme s tým, že diskriminujeme 330-tisíc obyvateľov, ktorí chodia do nemocníc Žilinského samosprávneho kraja,“ povedal Blanár.

Žilinská krajská samospráva v utorok v tejto súvislosti pozastavila plánovanú transformáciu štyroch regionálnych nemocníc. Nemocnice v Dolnom Kubíne, Trstenej, Liptovskom Mikuláši a Čadci budú od januára aj naďalej fungovať ako príspevkové organizácie kraja.

"Ide o pozastavenie transformácie týchto nemocníc, a to až do času, kým nová vláda nerozhodne, ako bude riešiť transformáciu nemocníc ďalej," povedal predkladateľ návrhu krajský poslanec Igor Choma. "Chceme, aby pokračoval súčasný stav. Teda, aby tieto nemocnice boli naďalej príspevkovými organizáciami a plnili si svoju úlohu ako doposiaľ. A budeme sa domáhať voči štátu, aby boli rovnako oddlžené ako štátne nemocnice," povedal Blanár.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Transformácia nemocníc do vzniku novej vlády nebude (7. 11. 2011)
 Prezident odporučil ministrovi zastaviť transformáciu (4. 11. 2011)
 Nakladanie s majetkom akcioviek upraví zákon (3. 11. 2011)
 Kraje žiadajú zastavenie transformácie nemocníc (3. 11. 2011)
 SLK žiada prezidenta zastaviť transformáciu nemocníc (3. 11. 2011)
 LOZ žiada Radičovú o zastavenie transformácie nemocníc (28. 10. 2011)nasledujúci článok >>
2. ročník kampane LIENKA POMOCI zatiaľ oveľa úspešnejší
<< predchádzajúci článok
Lieberman žiada pre Irán ochromujúce sankcie