30. júla 2018

Zlatan Ibrahimovič sa blysol hetrikom proti Orlandu

Zlatan Ibrahimovič, archívna snímka.

Zlatan Ibrahimovič, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Los Angeles 30. júla (TASR) - Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič strelil v noci na pondelok prvý hetrik v Major League Soccer (MLS). Los Angeles Galaxy vďaka nemu zvíťazili nad Orlandom City 4:3.

Orlando po prvom polčase vyhrávalo 2:1, ihneď po zmene strán v 47. minúte však Ibrahimovič vyrovnal. Hostia ešte dokázali streliť tretí gól zásluhou Doma Dwyera, ale potom si vzal opäť slovo Zlatan. Dvomi gólmi v rozmedzí štyroch minút od 67. do 71. rozhodol. Po víťaznom zásahu si vyzliekol dres, ktorý následne odhodil, za čo si vyslúžil žltú kartu. Švédsky útočník má v prebiehajúcej sezóne na konte už 15 gólov.

Los Angeles patrí po výhre tretie miesto v tabuľke Západnej konferencie, vo Východnej je Orlando na 9. mieste.