02. decembra 2017

Zlaté Moravce vyhrali nad Senicou,Prešov remizoval s Dunajskou Stredou

Na snímke zľava Giorgi Beridze (Trenčín), Vukan Savičevič (Slovan) a Abdul Zubairu (Trenčín) v zápase 18. kola FL ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín v Bratislave 2. decembra 2017. Foto: TASR/Dano Veselský
Bratislava 2. decembra (TASR) - Prinášame vám prehľad zápasov 18. kola futbalovej Fortuna ligy.

ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 3:0 (2:0)

16. a 55. Gešnábel, 19. Chren. Rozhodovali: Sedlák - Ádám, Špivák, ŽK: Gešnábel (Zlaté Moravce), 512 divákov.

zostavy a striedania:

Zlaté Moravce:
P. Kováč – Chren, Dobrotka, Horník, Záhumenský – Szymonowicz - Sládek (86. Švec), Bariš (81. Nikolič), Gešnábel, Ewerton (76. Cleber) - Urgela

Senica: Plach – Lupták, Podhorín, Jarabica, Medvedev – Hranko - Richtárech, A. Kováč (66. Šimon), Krč (82. Sarpei), Duga (46. Rigo) - Vaščák

V mrazivom, ale slnečnom počasí to boli domáci ktorí vstúpili lepšie do stretnutia. Už vo 4. minúte po Barišovom rohu sa v nádejnej pozícii ocitol Sládek, ale jeho strele z vnútra pokutového územia chýbala presnosť. Na opačnej strane Dugova prekvapivá strela narobila Kováčovi problémy. Do vedenia išli domáci v 16. minúte, keď peknú akciu Sládeka s Barišom zblízka gólovo zakončil Gešnábel. Už o tri minúty sa skóre opäť menilo. Ewerton vyzvŕtal obranu hostí, spätnou prihrávkou našiel Gešnábela, ktorého ešte Plach vychytal, ale na Chrenovu strelu pod brvno už nemal nárok. V 34. minúte sa skóre mohlo opäť meniť. Ewerton posadil parádny center na hlavu Bariša, ten však zo 6 metrov hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde Plachovej brány.

V úvode druhého dejstva to boli Záhoráci, ktorí sa snažili urobiť niečo s výsledkom. Dve brejkové príležitosti Vaščáka skončili bez zakončenia a tak trest prišiel na opačnej strane. V 55. minúte predviedli parádnu narážačku Szymonowicz s Gešnábelom, ktorý strelou medzi nohy Placha upravil na 3:0. V 66. minúte mal Gešnábel na kopačke hetrik, avšak Plach v poslednej chvíli strelu nohou vykopol. V 80. minúte Urgela priťukol Szymonowicz, ale jeho prudká strela zo 16 metrov len tesne minula cieľ. V závere spálil dobrú príležitosť striedajúci Cleber, aj tak sa napokon z víťazstva tešili domáci.

1. FC Tatran Prešov - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

Rozhodovali:
Vlk - Mókoš, Perát, ŽK: Udeh, Adekunle – Pačinda, 217 divákov.

1. FC Tatran Prešov:
Slančík - Udeh, Luberda, Jacko - Petko, Keresteš, Katona (88. Kačala), Miliutin - Adekunle (73. Micherda), Wiezik (84. Dzurík), Streňo

FK DAC 1904 Dunajská Streda: Macej - Živkovič, Šatka, Huk, Davis - Ľjubičič - Vida (55. Ashiru), Aluku (77. Malec), Kalmár, Pačinda - Mervó (63. Divkovič)

Hostia sa v úvodných minútach snažili diktovať tempo hry, ale obrana Prešovčanov ich do šance nepustila. Naopak, keby v 10. minúte Wiezik dosiahol na Miliutinov prízemný center, zrejme by išli do vedenia domáci. Tí mali sľubnú príležitosť aj v 19. minúte, keď Adekunleho hlavičku zmaril brankár Macej. Hostia ohrozili Slančíka v 21. minúte strelou Ľjubičiča spoza šestnástky, ale brankár Prešova si poradil. Rovnaký hráč sa z podobnej pozície pokúsil prekvapiť Slančíka aj v 40. minúte, ale efekt bol rovnaký.

Ani druhý polčas nepriniesol zvýšenie tempa hry a v mrazivom počasí bolo k videniu len minimum zaujímavých príležitostí. Zaváhanie brankára domácich Slančíka po rohovom kope nepotrestal Kalmár, čo bola na dlhší čas jediná šanca hostí. Šancu otvoriť skóre premrhal v 68. minúte domáci Streňo, ktorý vo výhodnej pozícii pred prihrávkou Adekunlemu volil strelu, ktorou však prestrelil bránku. Tréneri sa snažili oživiť hru svojich tímov striedaniami, ale gólové rozuzlenie to neprinieslo, hoci hostia si v závere vytvorili tlak.

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól:
11. Otubanjo. Rozhodovali: Ziemba - Hancko, Hrmo, ŽK: Káčer, Diaz, Hancko, Kaša – D. Leško, Kostelný, Turňa, 1788 divákov.

Zostavy a striedania:

Žilina:
Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Mazáň – Diaz – Káčer, Škvarka – Špalek (79. Lačný), Mráz (88. Králik), Otubanjo (63. Holúbek)

Podbrezová: M. Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Kopičár, Kostelný – Bernadina, D. Leško, Jedinák – Mikuš

V poslednom domácom zápase jesene začali Žilinčania napĺňať papierové predpoklady už od úvodu. V 11. min. sa lopta po kombinácii v šestnástke dostala od Chvátala k Otubanjovi, ktorý si sám pred odkrytou bránou počkal ešte na Kuciakov pohyb a pohodlne otvoril skóre. Žilina mala prevahu v poli, ale ďalšie šance neprichádzali, a tak to skúsil z diaľky v 22. min. Káčer. Jeho pokus sa ešte obtrel o jedného z hostí a skončil iba tesne vedľa brány Podbrezovej. Žilina stále kontrolovala hru, Podbrezová ju však do veľa šancí nepúšťala. Ďalšia dobrá príležitosť domácich prišla v 35. min., keď si Mráz obhodil Viazanka, lenže jeho strelu zblokoval Krivák na roh. Podbrezová sa pripomenula strelou Mikuša z diaľky v 37. min., ale tá len tesne minula brvno.

Druhý polčas sa čakalo, že hráči majstra viac ovládnu plochu a prídu aj góly, ale nič také sa nestalo. V 55. min. Špalek dobre namieril pod brvno, no Kuciak výborné reflexy a pravou rukou vytlačil loptu nad bránu. V 68. min. mohlo byť vyrovnané, Leško poslal center do šestnástky, Bernadina pristavil loptu priamo pred Kostelného, ktorý akoby ostal prekvapený pred bránou a zoči – voči Volešákovi poslal loptu vedľa brány. Duel bol zbytočne nervózny, bolo v ňom veľa tvrdých súbojov a navyše bol výsledkovo stále otvorený. Podbrezová však nedokázala nič na majstra vymyslieť, a ten sa aj napriek striedaniam zase nevedel dostať do vyloženej šance a rozhodnúť zápas. Ďalší gól už vymrznutí diváci napriek snahe oboch mužstiev v samom závere nevideli, a tak sa majster s nimi rozlúčil pre rok 2017 iba chudobnou, no zaslúženou výhrou 1:0.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

66. Danko – 68. Gerec. Rozhodovali: Pavlík – Ferenc, Jankovič, ŽK: Danko, Šimčák (obaja Michalovce), 729 divákov.