02. marca 2010

Zlato pre biatlonistku Hitzerovú, Gereková 30.

Slovenská reprezentantka v biatlone Janka Gereková, ktorá ešte minulý týždeň štartovala na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri, obsadila vo ...

Kathrin Hitzer

OTEPÄÄ 2. marca (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v biatlone Janka Gereková, ktorá ešte minulý týždeň štartovala na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri, obsadila vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km na otvorených majstrovstvách Európy pretekárov do 26 rokov v estónskom Otepää 30. miesto. Na štyroch streleckých položkách nazbierala až 9 trestných minút, iba päť pretekárok z 55-členného štartového poľa malo horšiu bilanciu, všetko to však boli pretekárky z krajín, kde je ženský biatlon iba v začiatkoch (Lotyšsko, Rakúsko, USA a Turecko). Za víťaznou Nemkou Kathrin Hitzerovou zaostala o 9:05,8 min. Striebro si vybojovala Diana Rasimoviciuteová z Litvy, bronz patrí ďalšej Nemke Franziske Hildebrandovej.

Výsledky - vytrvalostné preteky žien na 15 km:

1. Kathrin Hitzerová (Nem.) 50:14,0 min (1 trestná minúta)
2. Diana Rasimoviciuteová (Litva) +37,9 s (1)
3. Franziska Hildebrandová (Nem.) +1:07,1 (2)
4. Eveli Saueová (Est.) +1:12,7 (3)
5. Jekaterina Glazyrinová (Rus.) +1:44,7 (3)
6. Juliane Döllová (Nem.) +1:51,6 (3)
...
30. Janka Gereková (SR) +9:05,8 (9)

Triumf Poľky Hojniszovej, najlepšia Slovenka Chrapánová 14.

Titul juniorskej majsterky Európy vo vytrvalostných pretekoch biatlonistiek na 12,5 km si v utorok v estónskom Otepää vybojovala Poľka Monika Hojniszová. O 32 s pomalšia bola strieborná Kaia Wöien Nicolaisenová z Nórska, bronz si vybojovala jej krajanka Tiril Eckhoffová.

Z tria Sloveniek v 50-člennom štartovom poli bola najlepšia Martina Chrapánová, ktorá skončila štrnásta. Olympionička Natália Prekopová, ktorá bola členkou slovenskej štafety na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri, skončila dvadsiata, Terézia Poliaková obsadila 26. miesto.

Šampionát pokračuje vo štvrtok pretekmi štafiet.