21. septembra 2008

Zlato vo vodnom slalome pre Slafkovského, Beňušovú i Škantárovcov

Slovenskí vodní slalomári dominovali na VI. akademických majstrovstvách sveta (AMS), ktoré sa uskutočnili v dňoch 19. - 21. 9. v Areáli vodných športov v Čunove. V mužskom singlkanoe vybojoval zlatú ...

ČUNOVO 21. septembra (WEBNOVINY) - Slovenskí vodní slalomári dominovali na VI. akademických majstrovstvách sveta (AMS), ktoré sa uskutočnili v dňoch 19. - 21. 9. v Areáli vodných športov v Čunove. V mužskom singlkanoe vybojoval zlatú medailu Alexander Slafkovský, ktorý bol najlepší už v kvalifikácii a svoju dominanciu potvrdil najrýchlejšími časmi aj v semifinálovej i finálovej jazde. Slafkovský dosiahol pri jednom "ťuku" výsledný súčet 215,39. Striebro patrí ďalšiemu Slovákovi Matejovi Beňušovi (+5,28 s), bronz získal Francúz Pierre Labarelle (+5,45). V ženskom kajaku vystúpili napokon na prvé dva medailové stupienky tiež reprezentantky Slovenska. Zvíťazila Dana Beňušová s výsledným časom 241,43 (4 tr. sekundy) pred favorizovanou Janou Dukátovou (+3,04), ktorá však "nabrala" až desať trestných sekúnd a neobhájila tak svoje prvenstvo z AMS 2006 v Krakove. Bronz získala v K1 Francúzka Carole Bouzidiová (+3,65 /2/). Tretí najcennejší kov pre slovenské farby vo vodnom slalome v Čunove vybojovali v deblkanoe po dvoch čistých jazdách v semifinále i finále bratranci Peter a Ladislav Škantárovci (233,97), ktorí boli prví už v kvalifikácii. Ďalšie dve medailové priečky patrili Francúzom. Striebro získali Gauthier Klauss a Mathieu Peche (odstup na víťazov +4,31 /6/), bronz ich krajania Mathieu Fougere a Thomas Fougere (+8,48 /6/). Vodní slalomári Slovenska sa na AMS v domácom prostredí v čunovskom kanáli netešili zo vzácneho kovu iba v disciplíne K1. V spomenutom kajaku mužov dominoval Poliak Mateusz Polaczyk (206,40 /0/) pred Talianom Stefanom Cipressim (+4,40 /0/), tretí bol Rakúšan Herwig Natmessnig (+5,43 /0/). Olympionik Peter Cibák obsadil 4. miesto, keď po dvoch trestných sekundách za jeden ťuk bránky zaostal napokon za víťazným Polaczykom o 6,20 s. Akademické majstrovstvá sveta vo vodnom slalome v Čunove - nedeľňajšie výsledky: Muži: C1: 1. Alexander Slafkovský 215,39 (2 tr. sekundy), 2. Matej Beňuš (obaja SR) +5,28 (0), 3. Pierre Labarelle (Fr.) +5,45 (0), 4. Karol Rozmuš +5,75 (4), ... 19. Milan Hrobský (obaja SR) - skončil v semifinále a nepostúpil do finále medzi 10 najlepších C2: 1. Peter a Ladislav Škantárovci (SR) 233,97 (0), 2. Gauthier Klauss, Mathieu Peche (Fr.) +4,31 (6), 3. Mathieu Fougere, Thomas Fougere (Fr.) +8,48 (6). K1: 1. Mateusz Polaczyk (Poľ.) 206,40 (0), 2. Stefano Cipressi (Tal.) +4,40 (0), 3. Herwig Natmessnig (Rak.) +5,43 (0), 4. Peter Cibák +6,20 (2),...7. Marcel Potočný +10,10 (4), 19. Ján Šajbidor, 23. Kamil Kamiščák (všetci SR) - obaja posledne menovaní skončili v semifinále a nepostúpili do finále medzi 10 najlepších Ženy: K1: 1. Dana Beňušová 241,43 (4), 2. Jana Dukátová (obe SR) +3,04 (10), 3. Carole Bouzidiová (Fr.) +3,65 (2), ... 6. Katarína Macová +16,37 (4), 16. Eva Dukátová (obe SR) - skončila v semifinále a nepostúpila do finále medzi 10 najlepších SITA

Lacko nestačil na Troického, SR - Srbsko 0:4