Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

24. januára 2019

Zmena v Kitzbüheli: Na Streife bude zjazd už v piatok, slalom v sobotuNa snímke areál štadióna v cieli zjazdovky Streif v rakúskom Kitzbüheli.Zdieľať
Na snímke areál štadióna v cieli zjazdovky Streif v rakúskom Kitzbüheli. Foto: TASR/AP
Kitzbühel 24. januára (TASR) - Každoročne najsledovanejšia súťaž Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa nepôjde v poslednú januárovú sobotu, ale už v piatok. Zjazd v prominentnom rakúskom stredisku Kitzbühel odštartujú o 11.30 namiesto plánovaného super-G. Superobrovský slalom sa pôjde v nedeľu (13.30), slalom predsunuli na sobotu (9.30/12.30).


Rošády vyplývajú z poveternostných predpovedí a prioritu dostala nielen najcitlivejšia súťaž, ale aj najprestížnejšia v pravidelnom celosezónnom seriáli. Zjazd ako kráľovská disciplína na obávanom "Streife" je tradičná sobotná lahôdka, ale pre silný vietor alebo hmlu sa podujatie viackrát neuskutočnilo, resp. sa konali dve skrátené kolá, teda neplnohodnotné prevedenie na trati, ktorá je známa aj svojím prudkým štartom a dlhým skokom do Myšej pasce (Mausefalle) s následnou kritériovou Strminou (Steilhang).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína chce usporiadať aj druhú Veľkú cenu F1
<< predchádzajúci článok
Fanúšikovia Spartaka pôjdu už 45-krát darovať červeno-čírnu krv

Zmena v Kitzbüheli: Na Streife bude zjazd už v piatok, slalom v sobotu - diskusné fórum čitateľov