Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. augusta 2012

Zničujúce požiare pohltili celý juh EurópyŠpanielski hasiči naďalej bojujú s rozsiahlym požiarom na severe krajiny, ktorý už spálil asi 10 000 hektárov porastov. Na hasení, ktoré komplikuje horúce počasie, sa podieľa asi 600 ...Zdieľať
ohen MADRID 22. augusta (WEBNOVINY) - Španielski hasiči naďalej bojujú s rozsiahlym požiarom na severe krajiny, ktorý už spálil asi 10 000 hektárov porastov.


Na hasení, ktoré komplikuje horúce počasie, sa podieľa asi 600 požiarnikov, policajtov a dobrovoľníkov ako aj 26 hasičských helikoptér a lietadiel.

Oheň sa rozhorel ešte v nedeľu pri meste Castrocontigo v provincii Leon, pričom úrady majú podozrenie, že bol založený úmyselne. Miestna populácia zatiaľ nie je v ohrození a evakuácie neboli nutné.

Pre horúčavy a extrémne sucho španielske ministerstvo vnútra varovalo pred možnosťou vzniku lesných požiarov. Oheň tento rok zničil v krajine už skoro 140 000 hektárov porastov, čo je trikrát viac než minulý rok. Požiare sužujú aj ďalšie juhoeurópske krajiny.

Bosnianske úrady museli vyhlásiť stav ohrozenia v oblastiach, kde oheň ohrozuje obývané oblasti. Lesné požiare trápia juh aj sever krajiny už celé týždne. Hasiči v Chorvátsku bojujú s rozsiahlymi požiarmi na pobreží Jadranského mora. Najhoršia situácia bola v okolí miest Trogir a Split. Od júla zničili plamene už niekoľko tisíc hektárov územia.

Hasiči zápasia s rozsiahlym požiarom aj na gréckom ostrove Chíos, kde oheň spálil okolo 12-tisíc hektárov lesa a poľnohospodárskej pôdy. Vážnu požiarnu situáciu v uplynulých dňoch hlásili aj z ostrovov Andros a Zákynthos, z Peloponézu a vrchu Pílio v Tesálii. Neutíchajúce požiare porastov hlásia aj z Talianska. Najhoršie postihnutou časťou krajiny je región Kampánia. V celej krajine cez víkend a tento týždeň horelo až 155 lesných požiarov.

Požiare zasiahli La Junqueru v Španielsku

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Nemecku sa prevrátil autobus s deťmi, vracali sa z výletu
<< predchádzajúci článok
Obamovo kontroverzné video pobúrilo tradičné Švajčiarsko

Zničujúce požiare pohltili celý juh Európy - diskusné fórum čitateľov