23. júna 2012

Zo Slovákov sa do finále C1 dostal iba Alexander Slafkovský

Z tria slovenských kanoistov v semifinále C1 na pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell postúpil do popoludňajšieho desaťčlenného finále iba Alexander Slafkovský. ...

slafkovsky SEU D´URGELL 23. júna (WEBNOVINY) - Z tria slovenských kanoistov v semifinále C1 na pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell postúpil do popoludňajšieho desaťčlenného finále iba Alexander Slafkovský.

Rovnako ako v piatkovej kvalifikácii obsadil štvrté miesto, za víťazným dvojnásobným olympijským víťazom a päťnásobným majstrom sveta Francúzom Tonym Estanguetom zaostal o 3,01 s.

Bronzový medailista z minuloročných majstrovstiev sveta v Čunove Matej Beňuš zostal tesne pred bránami bojov o medaily, keď v semifinále obsadil 11., teda prvé nepostupové miesto.

Od účasti vo finále ho delilo 63 stotín sekundy. Karol Rozmuš skončil v semifinále dvadsiaty štvrtý. Začiatok finále C1 mužov je naplánovaný na 12.30 h.

Výsledky - semifinále C1 mužov:

1. Tony Estanguet (Fr.) 98,19 (0),
2. Jan Benzien (Nem.) 98,29 (0),
3. Anže Berčič (Slovin.) 99,98 (0),
4. Alexander Slafkovský (SR) 101,20 (2),
5. Jordi Domenjo (Šp.) 101,23 (2),
6. Thibaut Vielliard (Fr.) 101,31 (0), ... nepostúpili do finále 11. Matej Beňuš 102,48 (2), 24. Karol Rozmuš 114,09 (4), ... nepostúpil z kvalifikácie 35. Patrik Gajarský (všetci SR)