Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. marca 2007

Zo Žiliny by sa mal podľa Harmana stať Paríž SlovenskaBudúcnosť Žiliny je podľa jej primátora Ivana Harmana v oblasti vzdelanostnej ekonomiky, rozvoja vzdelania a kultúry a investícií do informačných technológií. "Toto je moja priorita, bol by som rád, ...Zdieľať

ŽILINA 11. marca (WEBNOVINY) - Budúcnosť Žiliny je podľa jej primátora Ivana Harmana v oblasti vzdelanostnej ekonomiky, rozvoja vzdelania a kultúry a investícií do informačných technológií. "Toto je moja priorita, bol by som rád, keby sa v Žiline ukotvila, aby okrem Detroitu, ktorý tu máme pri Žiline, chcem aby Žilina bola vnímaná ako Paríž Slovenska, to znamená vzdelanie a kultúra," konštatoval Harman. Mesto registruje podľa neho veľký záujem investorov práve o oblasť informačných technológií. "Tento rok začnú investície v podstate všetkých telefónnych operátorov, okrem Siemensu, ktorý v Žiline nedávno otvoril novú prevádzku, chystá sa tu firma Tsystem, bude to viac ako miliarda investícií," informoval šéf žilinskej radnice.

Žilina má na rozvoj uvedených oblastí veľký potenciál, pretože je tu aj sídlo Žilinskej univerzity, ktorá vychováva odborníkov. Fakt, že mesto zápasí v súčasnom období s ekonomickými problémami podľa neho nespôsobí zbrzdenie týchto plánov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bush chce vyslať do Iraku ďalších 4400 vojakov
<< predchádzajúci článok
Taxík prešiel po telách šiestich spiacich bezdomovcov

Zo Žiliny by sa mal podľa Harmana stať Paríž Slovenska - diskusné fórum čitateľov