Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

24. mája 2023

Zomrel herec Daniel Heriban známy zo seriálu Horná Dolná, mal iba 43 rokovVo veku 43 rokov zomrel herec a hudobník Daniel Heriban. Podľa informácií TV JOJ mal zomrieť ...Zdieľať
Zomrel herec Daniel Heriban známy zo seriálu Horná Dolná, mal iba 43 rokov

24.5.2023  -


Vo veku 43 rokov zomrel herec a hudobník Daniel Heriban. Podľa informácií TV JOJ mal zomrieť vo svojom dome vo Svätom Jure.

Herec mal údajne zdravotné komplikácie, pre ktoré bola k nemu privolaná záchranka. Sťažovať sa mal na bolesti chrbta. Deň pred tým mal byť dokonca s bolesťami v nemocnici. Privolaní záchranári mu už, žiaľ, nedokázali pomôcť, hercovi sa zastavilo srdce.

„V ranných hodinách sme k pacientovi vyslali posádku záchrannej zdravotnej služby, ktorá ho na mieste zásahu oživovala. Resuscitácia však bola neúspešná, preto bol následne na miesto vyslaný obhliadajúci lekár,“ uviedol pre TV JOJ hovorca záchranárov Martin Balko.

 

Daniel Heriban


... sa narodil v Trnave a od roku 2014 bol členom Činohry Slovenského národného divadla. Spolupracoval s divadlami Aréna, Radošinským naivným divadlom, Divadlom GUnaGu, Divadlom a.ha., s Novou scénou, Mestským divadlom Žilina, Divadlom Ticho a spol. a BDNR Banská Bystrica.

Účinkoval taktiež v mnohých filmoch a seriáloch. Divákom najviac utkvel v pamäti ako Ďuro zo seriálu Horná Dolná. Bol tiež tvorcom filmovej, divadelnej a detskej hudby. V roku 2018 sa rozhodol vstúpiť i do sveta detských pesničiek, vydal svoj tretí sólový album Čosi úsmevné.

Autorsky sa podieľal na hudbe k projektom Príbeh ulice, Závisláci, Ginsberg v Bratislave, k filmu Čerešňový chlapec a ďalším. Okrem iného získal trikrát aj divadelné ocenenie Dosky. V rámci televízneho média získal titul OTO.
 Zdroj: SITA.sk - Zomrel herec Daniel Heriban známy zo seriálu Horná Dolná, mal iba 43 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na úmrtie Daniela Heribana reagujú hudobníci, herci, vedec i humorista
<< predchádzajúci článok
Zomrel Ray Stevenson, zahral si vo Vikingoch aj filmoch o Thorovi