Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

12. januára 2021

Zomrel Sheldon Adelson, kasínový magnát a jeden z prvých podporovateľov Trumpa


Tagy: úmrtie

Kasínový magnát a jeden z hlavných donorov americkej Republikánskej strany Sheldon Adelson zomrel v utorok vo veku 87 rokov. Informoval o tom portál ...Zdieľať
obit_sheldon_adelson_42255 2d8261f2b3ea444e95d427f7d5250b3c 676x451 12.1.2021 - Kasínový magnát a jeden z hlavných donorov americkej Republikánskej strany Sheldon Adelson zomrel v utorok vo veku 87 rokov. Informoval o tom portál bbc.com.


Adelson patril v roku 2016 medzi prvých podporovateľov kandidatúry Donalda Trumpa v prezidentských voľbách a výrazne prispel na jeho kampaň. Vo vlaňajšom volebnom cykle spolu s manželkou Miriam republikánskym kandidátom podľa televízie Fox News daroval zhruba 430 miliónov USD.

Adelson bol predsedom predstavenstva a šéfom skupiny Las Vegas Sands, jednej z najväčších sietí kasín na svete. Vlastnil aj denník Las Vegas Review-Journal, ktorý po novembrových voľbách spochybnil Trumpove výroky o volebných podvodoch a v editoriáli ho vyzval na uznanie prehry.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Sheldon Adelson, kasínový magnát a jeden z prvých podporovateľov Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: úmrtie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špión, ktorý otvoril okno do myslenia Kremľa
<< predchádzajúci článok
Nemecká polícia zrušila DarkMarket, celosvetovo najväčší nezákonný online trh na darknete

Zomrel Sheldon Adelson, kasínový magnát a jeden z prvých podporovateľov Trumpa - diskusné fórum čitateľov